Loading...

Prvý vlak z českými a slovenskými turistami dorazil do Chorvátska

Prvý vlak z českými a slovenskými turistami dorazil do Chorvátska
Ilustračná foto

Z domova | 01.07.2020 23:07 | Zdielať

Vyše 500 turistov z Česka a zo Slovenska dorazilo v stredu do Chorvátska, ktoré sa po zmiernení prísnych opatrení proti novému druhu koronavírusu snaží prilákať návštevníkov. Informácie priniesla tlačová agentúra AP. Vlak prišiel v stredu ráno do severochorvátskeho prístavného mesta Rijeka a odtiaľ turistov autobusmi rozviezli do ich destinácií popri pobreží Jadranského mora. 

Chorvátske pobrežie je hlavnou európskou turistickou destináciou, predovšetkým pre návštevníkov zo strednej a z východnej Európy, ktorí tam môžu jednoducho pricestovať autom či vlakom.  Ekonomika tejto krajiny patrí medzi najslabšie v Európskej únii a závisí prevažne od turistického ruchu. Preto Chorváti veria, že sa po letnej sezóne opäť vrátia do starých koľají. 

Miestne chorvátske médiá uviedli, že na vlak spájajúci české hlavné mesto Praha s Rijekou sa predali tisíce cestovných lístkov. Linka bude fungovať počas letných mesiacov aj napriek obnovenému nárastu prípadov nákazy. Chorvátsko zaznamenalo celkovo 2 777 infikovaných koronavírusom a 107 úmrtí na chorobu COVID-19, ktorú tento vírus spôsobuje. (zdroj TASR)