Loading...

Jánošíkove dni si môžu diváci vychutnať aj tento rok

Jánošíkove dni si môžu diváci vychutnať aj tento rok
Zdroj: www.terchova.eu

Z domova | 08.07.2020 23:07 | Zdielať

58. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej sú pripravené na koniec júla 2020. Päťdňový program ale však nebude taký bohatý ako iné roky. Vystúpia len skupiny z Terchovej a okolia.

TASR o tom informoval šéfdramaturg festivalu Peter Cabadaj. „Uskutočnia sa len programy v interiérových priestoroch - Terchovská galéria umenia, Kultúrny dom, Relaxačno-informačné centrum v Terchovej a Makovického dom v Žiline. Jediným exteriérovým programom bude – na piatich miestach obce súčasne – prezentácia projektu "hrajúcich" autobusových zastávok."

Organizátori dali do obehu 400 lístkov, aby sa tak dodržali všetky hygienické a bezpečnostné opatrenia. „Viac ani pri najlepšej vôli pre svojich priaznivcov urobiť nemôžeme a vopred im ďakujeme za porozumenie. Priestor v tohtoročnom programe dostanú len súbory, skupiny a sólisti z Terchovej a okolia. Na rozdiel od Východnej, Detvy, Myjavy či iných lokalít, ktoré zrušili festivaly, disponuje Terchová obrovským tvorivým folklórnym potenciálom. Organizátori chcú naň hrdo poukázať a i takto v rámci obmedzených možností naplniť kľúčové slovo Jánošíkových dní 2020 Otcovizeň, bezprostredne súvisiace s jubileom vzniku obce Terchová," uzavrel šéfdramaturg Jánošíkových dní.

Zdroj: TASR