Přeskočit navigaci


V prípade záujmu o pravidelné zasielanie informácií o zmenách na stránkach zadajte svoju mailovú adresu.

Archív aktualít - 2018

 • Blíži sa koniec roka a onedlho privítame nový, dvetisícdevätnásty. Nech je lepší ako dvetisícosemnásty a to aj v prípade, že bolo všetko v poriadku. Predsa dobrého nikdy nie je dosť, no nie? (30.12.2018)
 
 • Prajeme vám krásne vianočné sviatky. Prežite ich v pohode a láske s tými, ktorých máte radi. Nech vás netrápi, že nestihnete umyť všetky okná či vyleštiť každú skrinku. Buďte pokojní napriek tlačeniciam v hypermarketoch a prievanu v peňaženke. To predsa nie je na Vianociach to najpodstatnejšie. (23.12.2018)
 
 • Vzhľadom na blížiace sa vianočné sviatky si vás dovoľujeme poprosiť, aby ste gratulácie do relácie Naši - Vaši jubilanti podávali v dostatočnom časovom predstihu, pretože koncom roka budú mať niektoré zberné miesta zatvorené a okrem toho vychádza tento rok v decembri aj pomerne dosť voľných dní. Z tohto dôvodu treba gratulácie na víkend 29.a 30.12 na mimožilinské zberné miesta doručiť najneskôr do tejto stredy 19.12. do 8:00! Včasným podaním blahoželania predídete možným komplikáciám a uľahčite prácu aj nám.
 • Uplynulý týždeň som si urobila krátky výlet za teplom a navštívila som emirát Ras al Chajma. Pár fotiek na zohriatie som pridala do minigalérie. (17.12.2018)
 
 • Vzhľadom na blížiace sa vianočné sviatky si vás dovoľujeme poprosiť, aby ste gratulácie do relácie Naši - Vaši jubilanti podávali v dostatočnom časovom predstihu, pretože koncom roka budú mať niektoré zberné miesta zatvorené a okrem toho vychádza tento rok v decembri aj pomerne dosť voľných dní. Včasným podaním blahoželania predídete možným komplikáciám a uľahčite prácu aj nám. (9.12.2018)
 
 • Do tohtotýždňovej minigalérie prispela svojimi fotkami Iva Pápežová, ktorá sa nedávno vrátila z výletu do Španielska. (2.12.2018)
 
 • V uplynulom týždni sme v skromnosti oslávili 25. narodeniny rádia Frontinus a privítali niekoľkých zaujímavých hostí. Do tohtotýždňovej galérie zaraďujeme zopár fotografií z uplynulých dní. (25.11.2018)
 
 • V uplynulom týždni som si na pár dní odskočila do nádhernej krajiny s úžasnými ľuďmi - do Iránu. Aj počas tejto mojej už tretej návštevy som bola nadšená jej krásami a prívetivosťou. Opäť sme spoznali mnoho zaujímavých pamiatok a stretli milých ľudí. Na ilustráciu prikladám pár fotiek do minigalérie. (18.11.2018)
 
 • V tejto chvíli sú známe výsledky komunálnych volieb aj v tých najmenších dedinkách. Poslednú predvolebnú nedeľu sme v rádiu mali v rámci Debaty na telefón okrúhly stôl so šiestimi kandidátmi na primátora Žiliny. Ak sa k nej chcete vrátiť, máte ju k dispozícii na stránke Debaty. To, ako to vtedy u nás vyzeralo, môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii. (11.11.2018)
 •  
  • Náš moderátor Dominik Papala v lete naozaj veľa cestoval. Jeho najväčšia cesta cez leto bola do hlavného mesta Ukrajiny. Kyjev ho veľmi ohúril a preto nám poskytol pár fotografií! Cez leto veľa cestoval a teraz veľa pracuje, ak pozorne počúvate, tak viete :-) (4.11.2018)
   
  • Vzhľadom na to, že 30. október a 1. november sú štátne sviatky, gratulácie do relácie Naši - vaši jubilanti na 3. a 4. novembra je možné podať už len v Žiline v papiernictve Koncept do pondelka 29.10. a k nám do rádia osobne alebo prostredníctvom internetu do stredy 31.10. do 10:00 hodiny. Gratulácie podané po tomto termíne nebudú môcť byť na víkend 3. a 4. 11. zaradené. Za porozumenie ďakujeme.
  • Aj v uplynulom týždni nás navštívilo veľa hostí, niektorých z nich si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (28.10.2018)
   
  • Vzhľadom na to, že 30. október a 1. november sú štátne sviatky, gratulácie do relácie Naši - vaši jubilanti na 3. a 4. novembra treba podať na mimožilinských zberných miestach najneskôr do piatku 26.10., v Žiline v papiernictve Koncept do pondelka 29.10. a k nám do rádia osobne alebo prostredníctvom internetu do stredy 31.10. do 10:00 hodiny. Gratulácie podané po tomto termíne nebudú môcť byť na víkend 3. a 4. 11. zaradené. Za porozumenie ďakujeme.
  • Aj v uplynulom týždni nás navštívilo veľa hostí, niektorých z nich si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (21.10.2018)
   
  • Niektorých z hostí nášho rádia uplynulého týždňa si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (14.10.2018)
   
  • Opäť sme hostili v rádiu návštevy z rôznych oblastí spoločšnského života - hokejistov, sevákov aj herca. Kto k nám zavítal v uplynulých dňoch? Odpovede nájdete v tohtotýždňovej minigaléri (7.10.2018)
   
  • Predminulý víkend som si urobila krátky výlet do Bielovežského pralesa na území Bieloruska. Na jeho návštevu nepotrebujete víza, stačí voucher a poistenie, obe sa dá vybaviť cez internet. Cestovné a ubytovanie na jednu noc vyšlo na 78 eur a 15 eur som vymenila za ruble. Bolo super, len trochu málo času. Vrelo doporučujem! (30.9.2018)
   
  • Aj v uplynulých dňoch sme v rádiu privítali hostí z rôznych oblastí života. Štyroch z nich si môžete pozrieť aj v tohtotýždňovej minigalérii. (23.9.2018)
   
  • S radosťou vám oznamujeme, že vaše gratulácie môžete podávať aj v novom zbernom mieste - v darčekovej predajni Mischel vo Veľkom Rovnom
  • Predminulý víkend som si urobila výlet do Bologne a tri fotografie na ilustráciu som pridala do tohtotýždňovej minigalérie. (16.9.2018)
   
  • Do dnešnej minigalérie prispel fotkou Rudolf Podkrivacký, ktorý k nej pripísal: "Skvelý jarmok v Kláštore pod Znievom. Na fotke fanúšikovia rádia Frontinus z Turca bratia Pyšní a riaditeľ s manželkou a priateľmi." Minigalériu sme doplnili fotkami dvoch hostí z poprázdninovej Debaty na telefón. (9.9.2018)
   
  • Po prázdninovej prestávke sa do éteru opäť vrátila vaša obľúbená Debata na telefón aj s moderátorom Antonom Tkáčikom. Určite si pamätáte aj na Martina Palucha, ktorý ju moderoval do konca minulého roka. Ani Martin nezabúda na nás a do našej minigalérie prispel fotkami z jeho nedávnej gréckej dovolenky, o ktorej nám napísal:
   "Vzhľadom na to, že sme sa v práci s kolegovcami už dlho dohadovali, že by sme mali dať spoločnú dovolenku a moja manželka už voľno do konca leta nemala kvôli iným povinnostiam, začali sme pozerať last minute ponuky. Ako to však býva zvykom, z 15tich sme zrazu mohli len traja a tak sa nám celkom rozšírila ponuka kam by sme mohli ísť a tak 3 dni pred odletom sme kúpili dovolenku na Korfu. Vzhľadom na to, že chalani tam ešte neboli a ja som dovolenku na Korfu absolvoval pred 3 rokmi, vedel som o ostrove trochu viac a rozhodol som sa ukázať im celý ostrov a taktiež som mal v pláne prejsť všetky miesta, ktoré som nestihol predošlú dovolenku. Hneď na druhý deň som si požičal na celú dovolenku motorku a zakreslil si do mapy, čo všetko chcem prejsť. Po príchode delegátky prišlo aj zistenie že nám v cestovke veľmi výhodne ponúkli výlety mimo ostrov na ostrovy Paxos a Antipaxos, kde je nádherná pláž Voutoumi a taktiež do Albánskeho mesta Sarande, od ktorého je len kúsok vzdialené historická pamiatka Butrint. Prešli sme teda všetko, vychutnali si v Albánsku ich tradičný koláč trilece, po celom Korfu sme testovali kde majú najlepší Gyros a rôzne iné maškrty a taktiež sme prešli naozaj asi 90% ostrova. Spomeniem napríklad historické centrum hlavného mesta Kerkyra/Korfu Town, najvyšší vrch ostrova Pantokrátor, kanál lásky v meste Sidari, Cape Drastis, Paleokastritsa, jazero Korission s plážou Issos Beach ocenenou modrou vlajkou ale aj ďalšie a ďalšie pláže po celom ostrove. Z dovolenky som sa vrátil plný zážitkov a skvele odpočinutý, teraz sa už len naspäť naučiť na pracovné tempo." (2.9.2018)
   
  • Vzhľadom na to, že v stredu, 29. augusta je sviatok SNP a voľný deň, uzávierka príjmu gratulácií na víkend 1. a 2. septembra sa na mimožilinských zberných miestach posúva o deň vopred. V Žiline a prostredníctvom internetu môžete gratulácie podávať v obvyklých termínoch.
  • Počas prázdnin ste sa namiesto Debaty na telefón každú nedeľu vysielala relácia Letné hudobné spomínanie s Pavlom Klimašovským. Hostí posledných troch relácií môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii. (26.8.2018)
   
  • Určite vám v relácii Naši - vaši jubilanti chýba charizmatický hlas Johnyho Peťka. Johny je so svojou dcérkou na dovolenke v Grécku, kde okrem spoznávania krajiny a oddychovania pracuje na pokračovaní jeho úspešnej knihy Démon Chlast. Druhý diel by mal vyjsť na jeseň, dovtedy sa môžete začítať do skvelej jednotky . (19.8.2018)
   
  • Minulý týždeň som si urobila výlet do moravského mestečka Štramberk. V neďalekej jaskyni Šipka sa v roku 1880 našla čeľusť neandertálskeho dieťaťa. V meste je múzeum ilustrátora Zdeňka Buriana, ktorého obrázky si možno pamätáte z učebníc dejepisu. A v neposlednom rade mesto preslávilo tradičné pečivo štramberské uši. (12.8.2018)
   
  • V uplynulých dňoch nás navštívilo mnoho zaujímavých hostí z rôznych oblastí života, odfotiť sa nám však podarilo len pár a tak ich vám predstavujeme v dnešnej minigalérii. (5.8.2018)
   
  • Do dnešnej minigalérie nám poskytla svoje fotografie Iveta Pápežová. Na prvej ju môžete vidieť s Marcelou Kováčovou, ktorú si určite pamätáte z vysielania pred niekoľkými rokmi, ďalšie dve sú z jej výletu do Barcelony. (29.7.2018)
   
  • Dovoľujeme si vás upozorniť, že počas prázdnin dochádza na niektorých zberných miestach k úprave pracovnej doby, prípadne sú zatvorené, preto ak chcete podať gratuláciu pre jubilanta, urobte tak v dostatočnom časovom predstihu. V rádiu sme pre vás tak ako po celý rok, teda v pracovných dňoch od 8:00 do 15:00 a k dispozícii je vám aj možnosť podať blahoželanie prostredníctvom internetu.
  • Pozdravujem z gréckeho ostrova Santorini, kde som na rodinnej dovolenke. Je tu nádherne - určite poznáte zábery z miest Oia či Fira a to nielen z letákov Lidla. Skontrolovala som, v skutočnosti kríže nezmizli. :-) (22.7.2018)
   
  • Dovoľujeme si vás upozorniť, že počas prázdnin dochádza na niektorých zberných miestach k úprave pracovnej doby, prípadne sú zatvorené, preto ak chcete podať gratuláciu pre jubilanta, urobte tak v dostatočnom časovom predstihu. V rádiu sme pre vás tak ako po celý rok, teda v pracovných dňoch od 8:00 do 15:00 a k dispozícii je vám aj možnosť podať blahoželanie prostredníctvom internetu.
  • Nedávno som si urobila víkendový výlet do Bieloruska. Do niektorých miest a oblastí už netreba víza, tak som to využila a navštívila mesto Brest. Fotky si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii a reportáž z cesty si prečítať na mojom blogu. (15.7.2018)
   
  • Počas prázdnin sa populárna Debata na telefón nevysiela. Práve v tom čase, teda v nedeľu od 9:30 do 11:00, si môžete vypočuť našu novú reláciu Letné hudobné spomínanie, v ktorej vám Pavol Klimašovský predstaví svojich hostí, s ktorými si zaspomína na hudbu rokov sedemdesiatych aj neskorších spolu s ukážkami vtedajšej hudobnej produkcie. V prvej relácii ste mohli počuť Libora Cabejška, hudobníka a tympanistu ŠKO v Žiline. Fotku môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii spolu s fotkami hostí už spomínanej Debaty na telefón. (8.7.2018)
   
  • Vzhľadom na to, že štvrtok 5.7. je voľným dňom, posúva sa uzávierka príjmu gratulácií na 7. a 8. júla 2018 o deň vopred a to na všetkých našich zberných miestach, v rádiu Frontinus aj u gratulácií podávaných prostredníctvom internetu. Za porozumenie ďakujeme.
  • Na tento týždeň nám svojimi fotkami do minigalérie prispel náš kolega Dominik Papala, ktorý sa zúčastnil Lucky Festu 2018. Mediálnym partnerom akcie bolo rádio Frontinus. (2.7.2018)
   
  • Mená a podoby niektorých našich návštevníkov v uplynulých dňoch si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (24.6.2018)
   
  • Do tohto týždňovej minigalérie nám poskytol fotky náš mladý kolega Dominik Papala, ktorý bol súčasťou Hviezdneho večera 13.6. v Dome Odborov Žilina. (17.6.2018)
   
  • Pozdravujem z Azerbajdžanu. V tejto krajine som už tretíkrát, ale stále je tu čo pozerať. Navštívili sme sever aj juh, všade je príjemne a žijú tam milí ľudia. Ak budete mať chuť spoznávať niečo nové, tak môžete skúsiť napríklad tento kus sveta. Doporučujem! (10.6.2018)
   
  • Aj v uplynulých dňoch nás navštívili zaujímavé osobnosti. Politici boli hosťami Debaty na telefón, speváčka a heligonkárka Vlasta Mudríková nás prišla pozvať na koncert hviezd. (3.6.2018)
   
  • V sobotu 26.mája sa v Terchovej konali Majstrovstvá sveta vo varení a jedení bryndzových halušiek. V jednom zo zúčastnených družstiev súťažili aj dvaja moderátori, ktorých poznáte z nášho rádia - Inga Drábková a Martin Paluch, ktorí nám poskytli aj niekoľko záberov z tejto akcie. (27.5.2018)
   
  • Už tradične vám prinášame v tohtotýždňovej minigalérii niekoľko fotiek ľudí, ktorí nás navštívili v uplynulých dňoch. politikov ste mohli počuť v predchádzajúcich Debatách na telefón. Vlastu Mudríkovú vo víkendovej relácii po dvanástej hodine. (20.5.2018)
   
  • Minule som sľúbila, že nabudúce ukážem zopár fotiek z môjho kazašského výletu. Leteli sme z Budapešti do hlavného mesta Astany. Jeden deň sme strávili v Astane, druhý v Petropavlovsku na severe krajiny pri ruských hraniciach a posledný deň sme navštívili dedinu Akmol neďaleko Astany. Bolo fajn, Astana je supermoderné mesto pripomínajúce Dubaj. Ľudia sú príjemní a všetci ovládajú ruštinu. Počasie je tam ešte také predjarné, len na niektorých stromoch začínaú rašiť lístočky, bolo pomerne chladno. (13.5.2018)
   
  • Pozdravujem z Astany, hlavného mesta Kazachstanu. Priletela som len pred niekoľkými hodinami, tak vám zopár fotografií ukážem až nabudúce. Do tohtotýždňovej minigalérie prispel tromi pracovnými fotkami moderátor Adam Koštek. (6.5.2018)
   
  • Ani tento týždeň nebol výnimkou a v rádiusme privítali zopár zaujímavých hostí. Niektorých z nich môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii. (29.4.2018)
   
  • Ani tento týždeň nebol výnimkou a v rádiusme privítali zopár zaujímavých hostí. Niektorých z nich môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii. (22.4.2018)
   
  • Aj v uplynulých dňoch sme privítali v rádiu zopár zaujímavých návštev. Niektoré z nich môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii. (15.4.2018)
   
  • Vyzerá to tak, že aj tento rok sme sa dočkali jari, preto jej venujeme tohtotýždňovú minigalériu. Takto to kvitlo tento víkend v záhrade u Ulaherovcov. (8.4.2018)
   
  • Pár momentov uplynulých dní v rádiu vám prináša tohtotýždňová minigaléria. (1.4.2018)
   
  • Vzhľadom na to, že Veľký piatok je voľným dňom, pracovný týždeň bude kratší a preto sa posúva aj uzávierka príjmu gratulácií o deň vopred na všetkých zberných miestach, v rádiu, ako aj u gratulácií posielaných prostredníctvom internetu.
  • Minulý týždeň som opäť strávila pár dní v Iráne. Je to krásna krajina s množstvom pamiatok a úžasnými priateľskými ľuďmi. Do tohtotýždňovej minigalérie som pridala zopár fotiek na ilustráciu. (25.3.2018)
   
  • Tréner, politik aj spevák - to je prehľad hostí, ktorí nás navštívili v uplynulých dňoch a ktorí tvoria tohtotýždňovú minigalériu. (11.3.2018)
   
  • Koncom týždňa som sa bola trochu zohriať v Emirátoch. Využili sme lacné letenky Katovice - Dubaj a z Dubaja sme autobusom išli do emirátu Fudžajra. Počas dvoch dní sme zažili dážď v púšti, aj horúce počasie vhodné na kúpanie. Bolo dobre a hlavne teplo. (4.3.2018)
   
  • Hneď v úvode minulého týždňa nás navštívili pracovníci Detského krízového centra v Zádubní, aby nám predstavili činnosť centra a taktiež nás oboznámili s problematikou násilia. Rozhovory ste mohli počuť vo štvrtoka v piatok napoludnie. (25.2.2018)
   
  • Do tohtotýždňovej galérie sme zaradili fotky z Debaty na telefón, v ktorej na moderátorove a poslucháčske otázky odpovedal europoslanec a predseda strany Sloboda a solidarita Richard Sulík. Ak ste v nedeľu nepočúvali, môžete si záznam z tejto, ako aj predchádzajúcich debát vypočuť na stránke relácie. (18.2.2018)
   
  • Minulý týždeň som si urobila predĺžený víkend v Maroku. WizzAir pridal vlani nové spojenie z Katovíc a Budapešti do mesta Agadir, vyskúšali sme obe trasy. Bolo fajn. Síce krátko, ale čo-to sme uvideli a vy to môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii. (11.2.2018)
   
  • Speváci, kapely či politici sú najčastejšími hosťami u nás v rádiu. Nebolo tomu inak ani v uplynulom týždni. Niekoľko minulotýždňových návštevníkov si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (4.2.2018)
   
  • Speváci, kapely či politici sú najčastejšími hosťami u nás v rádiu. Nie je tomu inak ani v novom roku. Niekoľko tohtoročných návštevníkov si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (28.1.2018)
   
  • Speváci, kapely či politici sú najčastejšími hosťami u nás v rádiu. Nie je tomu inak ani v novom roku. Niekoľko tohtoročných návštevníkov si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (21.1.2018)
   
  • Príjemný hlas Johnyho Peťka môžete počuť z éteru počas víkendov v relácii Naši - vaši jubilanti. Jeho tvár môžete vidieť aj v tohtotýždňovej minigalérii. A ak ho chcete vidieť naživo, príležitosť máte túto v stredu, 17. januára o 17:00 hodine v Krajskej knižnici, kde bude mať besedu o alkoholizme spojenú s predstavením svojej autobiografie Démon chlast. (14.1.2018)
   
  • Do dnešnej minigalérie nám prispel svojimi fotkami moderátor Dominik Papala. Z výletu Amsterdam - Londýn - Cambridge. Škoda, že z Amsterdamu nemá žiadnu fotku. (7.1.2018)
   

  Archív aktualít

  ↑  Nahor

  Pridať do obľúbených položiek | Pridať do ICQ kontakt listu
  ©2005 Frontinus, spol. s r.o. | Posledná aktualizácia: 6. 1. 2019 6:53:19 | Webmaster:  Blanka Ulaherová
  Design ART-PGN, kód Plaváček webdesign |