Přeskočit navigaci


V prípade záujmu o pravidelné zasielanie informácií o zmenách na stránkach zadajte svoju mailovú adresu.

Archív aktualít - rok 2017

 • Prajeme vám len tak stručne, ale úprimne - všetko najlepšie v roku 2018, nech je pre vás šťastný a úspešný! (31.12.2017)
 
 • Prajeme vám krásne vianočné sviatky. Prežite ich v pohode a láske s tými, ktorých máte radi. Nech vás netrápi, že nestihnete umyť všetky okná či vyleštiť každú skrinku. Buďte pokojní napriek tlačeniciam v hypermarketoch a prievanu v peňaženke. To predsa nie je na Vianociach to najpodstatnejšie. (23.12.2017)
 
 • Dva týždne pred Vianocami som sa vybrala za teplom a slnkom. Navštívila som Dubaj a emirát Adžmán. Viac si môžete prečítať tu: (17.12.2017)
 
 • Niektorých z hostí, ktorí nás navštívili v uplynulých dňoch, môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii. (10.12.2017)
 
 • Iva Pápežová nám poslala fotky z výletu do Zakopaného, na ktorých môžete vidieť aj našu bývalú kolegyňu Marcelu Kováčovú. K tomu napísala stručne: "Aj tento rok tradicia, vianocny gzaniec v Poľsku :)" (3.12.2017)
 
 • V uplynulom týždni rádio Frontinus oslávilo svoje 24. narodeniny. Ďakujeme vám za všetky pozdravy a blahopriania, ktoré ste nám pri tejto príležitosti poslali.
 • Pár fotiek z uplynulých dní si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (26.11.2017)
 
 • Vrcholom mojej tohtoročnej cestovateľskej sezóny bola návšteva Iránu.Je to nádherná krajina s úžasnými ľuďmi, slávnou históriou a množstvom pamiatok. Na ilustráciu pridávam tri fotky do tohtotýždňovej minigalérie. (19.11.2017)
 
 • Vzhľadom na to, že piatok 17. november je štátnym sviatkom, posúva sa uzávierka príjmu gratulácií na tento víkend o deň dopredu na všetkých zberných miestach, v rádiu aj u gratulácií podávaných cez internet.
 • Tento týždeň si môžete v minigalérii pozrieť, s kým sa stretli naši moderátori Adam Koštek a Dominik Papala v posledných dňoch (12.11.2017)
 
 • Pred niekoľkými dňami som sa vrátila z výletu do Albánska. Počas šiestich dní sme navštívili okrem hlavného mesta Tirany aj ďalšie - Durres, Elbasan. Berat a Kruje. Bolo fajn a vôbec nie draho - spiatočné letenky z Budapešti vyšli na 60 eur. Fotky môžete vidieť v aktuálnej minigalérii, viac si môžete prečítať na mojom blogu (5.11.2017)
 
 • Vo fotoarchíve pribudla reportáž z galaprogramu Naši - Vaši jubilanti naživo.
 • V tohtotýždňovej minigalérii si môžete pozrieť, kto nás navštívil v uplynulých dňoch. (29.10.2017)
 
 • Pozdravujem z výletu do Albánska. Je tu dobre, mestá upravené, ľudia milí, počasie teplé. Krajina sa za posledné roky veľmi zmenila k lepšiemu, prvýkrát som tu bola pred 16 rokmi a naposledy pred piatimi a tie zmeny sú obrovské. Ak budete mať chuť, choďte sa o tom presvedčiť na vlastné oči, spiatopčná letenka z Budapešti stojí 60 eur, čo je celkom dobrá cena.
 • Fotky z výstupu na Kľak nám do tohtotýždňovej minigalérie poskytla Iveta Pápežová (22.10.2017)
 
 • V sobotu sa v Dome Odborov v Žiline uskutočnil dlho očakávaný galaprogram Naši - Vaši jubilanti naživo, ktorý bol prenášaný do éteru a mohli ste ho počúvať na našich frekvenciách. V ňom vystúpili Kysucká vrchárska heligónka, skupina Kortina a o dobrú náladu sa postaral spevák a zabávač Števo Hruštinec. Nálada bola výborná, tancovalo sa a spievalo. Tri fotografie môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii, ostatné budú v najbližšom čase pridané do nášho fotoarchívu. (15.10.2017)
 
 • Moderátorka vášho obľúbeného Majáka lásky Mirka Stasinková strávila niekoľko uplynulých dní v španielskom letovisku Lloret de Mar a poskytla nám tri fotky do tohtotýždňovej minigalérie (8.10.2017)
 
 • Hostí, ktorí nás navštívili počas uplynulých dní, môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii (1.10.2017)
 
 • Fotky uplynulých dní v rádiu aj mimo neho si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii (24.9.2017)
 
 • Po veľkom úspechu prvého ročníka sme sa aj tento rok rozhodli zorganizovať pre Vás slávnostný galaprogram „Naši-Vaši jubilanti naživo“. Lístky si môžete zakúpiť priamo u nás v rádiu Frontinus, na recepcii Domu odborov, alebo na webových stránkach ticketportálu. Tešíme sa na stretnutie s Vami!.
 • Do dnešnej minigalérie nám poskytol svoje fotografie z letných ciest Dominik Papala. (17.9.2017)
 
 • Vzhľadom na to, že piatok 15. septembra je voľným dňom, posúva sa uzávierka príjmu gratulácií do relácie Naši - Vaši jubilanti na tento víkend na všetkých zberných miestach, v rádiu aj pri gratuláciách posielaných cez internet o deň vopred.
 • Do dnešnej minigalérie nám svojimi fotografiami aj popiskami prispela naša hudobná dramaturgička Iva Pápežová (11.9.2017)
 
 • Ako som spomínala minulý týždeň, strávila som pár dní v Čiernej Hore. Je to malá príjemná krajina s množstvom krásnych miest a historických pamiatok. Na ilustráciu pridávam tri fotografie do miniglérie. (3.9.2017)
 
 • Vzhľadom na to, že v týždni od 28.8. - 3.9.2017 budú len tri pracovné dni, gratulácie na víkend 2. a 3. septembra je možné podávať už len len na zbernom mieste v Žiline na Národnej ulici v papiernictve Koncept, v rádiu Frontinus a samozrejme prostredníctvom internetu. Za porozumenie ďakujeme.
 • Pozdravujem z Podgorice, hlavného mesta Čiernej Hory. Všetci sme kamsi rozlietaní, dovolenkujeme na striedačku, preto sa mi do tohtotýždňovej minigalérie podarilo zohnať len jednu fotografiu z uplynulého týždňa v rádiu. Už nabudúce tu však bude obvyklá porcia tri kusy ako vždy. (27.8.2017)
 
 • Už tradične trávim v lete niekoľko dní aj v Grécku. Tento rok sme sa vybrali na južný Peloponéz, naším prechodným domovom sa stala dedinka Finikounda. Bolo výborne - čisté more, pekné pláže, milí ľudia, zaujímavé okolie - no proste Grécko, moja NAJ dovolenková letná destinácia, tuším už pätnásta v poradí. Však som pridala aj fotky do tohtotýždňovej minigalérie, bolo ťažko vybrať tri z nafotených 1400. Ale snáď sa mi čoskoro podarí napísať aj reportáž, kde bude fotiek viac, tak ak budete mať záujem, môžete navštíviť môj blog ulaherova.blog.sme.sk/. (13.8.2017)
 
 • Do tohtotýždňovej minigalérie nám svojimi komentovanými fotkami z výletu do Nemecka prispel Dominik Papala. (6.8.2017)
 
 • Dovolenka Martina Palucha: Tento rok opäť padla voľba na Egypt ako dovolenkovú destináciu a tak som si povedal, že keď som videl pred rokom Gízu, teraz to musí byť Luxor. Po neskutočne dlhej ceste z letoviska Marsa Alam do Luxoru sme sa dočkali okrem obrovskej teploty (aj viac ako 50 stupňov) nejednej krásnej pamiatky. Luxor je krásne mesto plné najstarších pamiatok na svete vôbec, preto ma potešilo keď sme si ich všetky prešli. Pridávam aj zopár fotiek, na niektorých miestach ako je napríklad údolie kráľov bolo fotenie prísne zakázané, tak mi aspoň ostali v pamäti. Spomienok na začiatok leta mám veľa a verím, že s ďalšími sa s Vami opäť podelím :) (30.7.2017)
 
 • V uplynulých dňoch som si opäť trochu zacestovala. Organizovaný poznávací výlet do Toskánska sme si doplnili o pár dní individuálnych ciest po južných Čechách. Všade bolo nádherne, nafotila som vyše 800 fotirek, z ktorých som vybrala tri na ilustráciu do tohtotýždňovej minigalérie. (23.7.2017)
 
 • Aj počas prázdninového a dovolenkového obdobia k nám prichádzajú návštevníci z rôznych oblastí kultúrneho života. Niektorých z nich si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (16.7.2017)
 
 • V sobotu sa zišli traja frontinusáci v Krasňanoch. Bývalá moderátorka Barborka Tarabová sa v tunajšom kaštieli vydávala za svojho kolegu z práce Petra Končického. O ozvučenie svadobnej parády sa staral Jakub Dostálek, ktorý tiež pred pár rokmii pracoval v našom rádiu. Ja som bola na svadbe ako fotografka, takže vám prinášam čerstvé fotografie z prvej ruky. Novomanželom želáme veľa šťastia! (9.7.2017)
 
 • Ako už viete z uplynulých rokov, počas prázdnin sa na dva mesiace odmlčí aj vaša obľúbená relácia Debata na telefón. Jej moderátor Martin Paluch je momentálne na dovolenke v Egypte. Fotky nám pošle po návrate. Nedávno došlo v jeho osobnom živote k významnej zmene - minulý mesiac sa oženil so svojou dlhoročnou priateľkou Dominikou a do našej minigalérie nám poskytol fotografie zo svadby. (2.7.2017)
 
 • V stredu 21. júna sa v Chateau Gbelany konal krst knihy nášho bývalého moderátora Jána Peťka, ktorého možno poznáte pod prezývkou Johny. Kniha má názov Démon Chlast I. Hneď som sa do nej pustila a môžem skonštatovať, že je veľmi dobrá. Fakt - skúste, sami uvidíte. Fotky z akcie si môžete pozrieť v našej minigalérii. (25.6.2017)
 
 • Rozhodnutím Rady pre vysielanie a retransmisiu RP/26/2017 z 25. apríla tohto roku boli rádiu Frontinus udelené dve sankcie. Prvou je upozornenie na porušenie zákona a druhou je sankcia uloženia pokuty v sume 15 000 EUR. Obidve sankcie súvisia s vystúpením poslanca Národnej rady Slovenskej republiky za politickú stranu Kotleba-Ľudová strana Naše Slovensko Milana Mazureka v pravidelnej diskusnej relácii rádia Frontinus „Debata na telefón“ odvysielanej dňa 2. októbra 2016.
  Sme hlboko presvedčení, že rozhodnutie Rady pre vysielanie a retrasmisiu je nesprávne, nekorektné, ohrozuje slobodu slova garantovanú Ústavou Slovenskej republiky a je aj spoločensky škodlivé.
  Týmto vás chcem informovať, že vedenie rádia Frontinus sa rozhodlo brániť proti rozhodnutiu Rady pre vysielanie a retransmisiu všetkými dostupnými právnymi prostriedkami.
  Dňa 19. júna tohto roku sme podali cestou nášho právneho zástupcu na Krajský súd v Bratislave správnu žalobu, v ktorej žiadame konajúci súd o zrušenie rozhodnutia Rady pre vysielanie a retransmisiu v plnom rozsahu, pretože podľa nášho názoru podkopáva základný pilier demokracie v právnom štáte a tým je sloboda prejavu. Chcem vás týmto ubezpečiť, že rádio Frontinus bude poslucháčom, aj napriek tomuto rozhodnutiu, prinášať necenzurované informácie z celého politického spektra tak, ako to robíme už 23 rokov.
  Ing. Rudolf Podkrivacký, riaditeľ
  Úplný text správnej žaloby si môžete prečítať tu:
 • Ilustrovaný prehľad niektorých hostí uplynulých dní v našom rádiu môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii. (20.6.2017)
 
 • Aj v uplynulých dňoch nás navštívili hostia z rôznych oblastí kultúrneho a spoločenského života. Karatista a člen hudobnej skupiny Abowe nám porozprával o športe aj o hudbe, spevák Peter Bažík o svojich nových plánoch a herec, moderátor a náš bývalý kolega Ján Peťko nás prišiel pozvať na krst jeho knihy Démon Chlast I.. (11.6.2017)
 
 • Speváčka, politik aj herec - to je len niekoško známych osobností, ktoré nás navštívili v uplynulých dňoch. Ktoré to sú? Uvidíte ich v tohtotýždňovej minigalérii. (4.6.2017)
 
 • Už po tretíkrát prenášalo rádio Frontinus svojim poslucháčom, ktorí sa nemohli zúčastniť 23. ročníka Žilinských Staromestských slávností, živý prenos z programu počas štvrtka a piatka. Moderátormi bolo Michaela Kicková a Michal Bohúň. Pár záberov nájdete v tohtotýždňovej minigalérii. (28.5.2017)
 
 • Ďalší prehľad hostí z rôznych oblastí spoločenského života , ktorí nás navštívili v uplynulých dňoch, prináša naša minigaléria. (21.5.2017)
 
 • V nedeľnej Debate na telefón bol hosťom primátor Žiliny a poslanec VÚV Žilina aj NR SR Igor Choma. Fotografickú dokumentáciu si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (14.5.2017)
 
 • Do tohtotýždňovej minigalérie nám poskytol fotky nás mladý kolega Dominik Papala a pridal k nim aj popisky. (8.5.2017)
 
 • Aj v uplynulom týždni sme mali v rádiu príjemných návštevníkov. Niektorých z nich si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (2.5.2017)
 
 • Prehľad aprílových hostí našej relácie Debata na telefón si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (23.4.2017)
 
 • Pozdravujem z Bosny. Využila som novú leteckú linku Bratislava - Tuzla a lacnú spiatočnú letenku a tak trávim veľkonočné sviatky v Tuzle a jej okolí. Je tu príjemne. Ak budete mať chuť, zaleťte sa sem o tom presvedčiť, za pár eur a hodinu letu sa ocitnete v krajine, ktorú si možno obľúbite tak, ako ja. Na inšpiráciu pridávam aj pár fotografií do tohtotýždňovej minigalérie. (16.4.2017)
 
 • Vzhľadom na prichádzajúce veľkonočné sviatky je piatok voľným dňom a preto sa uzávierka príjmu gratulácií na víkend 15. a 16. apríla posúva o deň skôr na všetkých našich zberných miestach, v rádiu Frontinus, ako aj pri gratulácách podávaných prostredníctvom internetu. Za porozumenie ďakujeme.
 • V tohtotýždňovej minigalérii môžete vidieť niekoľko hostí, ktorí nás navštívili v uplynulom týždni. (9.4.2017)
 
 • V piatok popoludní nás navštívil spevák Adam Ďurica so svojím manažérom Marekom Kučerom. Pár ilustračných záberov môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii. (2.4.2017)
 
 • V stredu poobede nás navštívili chlapci zo zoskupenia QuePASO a za technickej spolupráce moderátorov Michala Bohúňa a Adama Košteka odohrali koncert naživo. Pár momentiek z tejto akcie môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii. (26.3.2017)
 
 • A opäť pár fotiek hostí, ktorí nás navštívili v uplynulých dňoch - tento týždeň v minigalérii. (19.3.2017)
 
 • Ako ste si možno všimli v tohtotýždňovej minigalérii, opäť som na cestách, tentoraz v stredoázijskom Kazachstane. Je tu dobre, ľudia milí, akurát by mohlo byť trochu teplejšie. (12.3.2017)
 
 • V uplynulom týždni bola premiéra filmu Únos. Pri tejto príležitosti poskytli pre rádio Frontinus rozhovor raper Kali, ktorý naspieval titulnú pesničku Pravda je len jedna a autor hudby Peter Pann. Rozhovor odznel v piatkovej spravodajskej relácii Na pravé poludnie. Fotografie sú obsahom tohtotýždňovej minigalérie. (4.3.2017)
 
 • Do tohtotýždňovej minigalérie nám poskytol fotografie moderátor Adam Koštek. (26.2.2017)
 
 • Niektorí z hostí februárove Debaty na telefón sú náplňou tohtotýždňovej minigalérie. (19.2.2017)
 
 • Podľa oznámenia SSE bude v utorok 14.2.2017 od 08:30 do 16:30 prerušená distribúcia elektriny pre vysielač v Čadci. Z tohto dôvodu nebude možné v uvedenom čase počúvať naše vysielanie na frekvencii 96,1 MHz.
 • Blanka Ulaherová začala svoju tohtoročnú cestovateľskú sezónu. Fotografie z prvých ciest si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (12.2.2017)
 
 • Niektoré z rádiových návštev uplynulého mesiaca si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (6.2.2017)
 
 • Návštevy uplynulého týždňa, ktoré sme privítali v rádiu, si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (29.1.2017)
 
 • Keď vysiela dvojica Michal a Adam, je vždy veselo. Môžete sa o tom presvedčiť nielen sluchom, ale teraz aj zrakom - a to v tohtotýždňovej minigalérii. (22.1.2017)
 
 • Pomaly sa dostávame do bežného pracovného tempa a spolu s nami aj naše relácie. V nedeľu ste mohli počúvať prvú tohtoročnú Debatu na telefón a na stránke si môžete prečítať, koho si budete môcť vypočuť počas nasledujúcich nedieľ. Fotografický prehľad minuloročných decembrových hostí si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (15.1.2017)
 
 • Iveta Pápežová a Marcela Kováčová sa uplynulú sobotu zúčastnili tradičného turistického výstupu na Čipčie. Napriek rekordne nízkej teplote vzduchu im nezamrzol úsmev na tvári, o čom sa môžete presvedčiť v tohtotýždňovej minigalérii. (8.1.2017)
 
 • Vzhľadom na to, že piatok 6.1. je sviatkom Troch kráľov a voľným dňom, posúva sa termín uzávierky príjmu gratulácií na tento víkend o deň vopred a to na všetkých zberných miestach, v rádiu ako i u gratulácií podávaných prostredníctvom internetu.
 • Uplynulé dni mapujú snímky v tohtotýždňovej minigalérii. (1.1.2017)
 

Archív aktualít

↑  Nahor

Pridať do obľúbených položiek | Pridať do ICQ kontakt listu
©2005 Frontinus, spol. s r.o. | Posledná aktualizácia: 7.1.2018 8:14:20 | Webmaster:  Blanka Ulaherová
Design ART-PGN, kód Plaváček webdesign |