Přeskočit navigaci


V prípade záujmu o pravidelné zasielanie informácií o zmenách na stránkach zadajte svoju mailovú adresu.

Archív aktualít - rok 2016

 • Nielen pekné sviatky a silvestrovskú oslavu, ale hlavne všetko dobré do nového roku prajeme. V minigalérii si môžete pozrieť, ako to vyzerá v týchto dňoch v Žiline. (25.12.2016)
 
 • Ako sme vám sľúbili pred týždňom, do nášho fotoarchívu pribudla ďalšia, najčerstvejšia narodeninová dokumentácia. Vďaka fotografiám Ivety Šiškovej a Adama Košteka sa môžete pozrieť, ako to vyzeralo v sobotu 10. decembra na oslave našich narodenín.
 • Aj v uplynulých dňoch nás navštívili zaujímaví hostia. Vidieť ich môžete v tohtotýždňovej minigalérii. (18.12.2016)
 
 • V sobotu 10. decembra sa uskutočnil galakoncert Naši - vaši jubilanti live ako súčasť osláv nedávnych 23. narodenín rádia Frontinus. Vystúpili na ňom speváčka a heligonkárka Vlastička Mudríková, skupina Kysucký Prameň z Oščadnice a o dobrú náladu sa postarala dvojica Števo Hruštinec a Juraj Chlebana. Blahoželania jubilantom čítali Dušana Kováčechová a Pavol Klimašovský. Podujatie uvádzal Michal Bohúň. V tohtotýždňovej minigalérii si môžete pozrieť tri fotografie od Adama Košteka, zvyšné budú v krátkom čase spracované do samostatnej reportáže. (11.12.2016)
 
 • V sobotu 26. novembra 2016 vo fitness centre Profit prebehol už 23. ročník súťaže amatérskych cvičencov Fitness. Výsledky a fotografie si môžete pozrieť na novej stránke v našom fotoarchíve
 • V tohtotýždňovej minigalérii môžete vidieť hostí z hudobnej brandže, ktorí nás navštívili v uplynulých dňoch. (4.12.2016)
 
 • Tento týždeň si v minigalérii môžete pozrieť hostí z posledných troch Debát na telefón. (27.11.2016)
 
 • Niekoľkí z hostí uplynulého týždňa sú náplňou tohtotýždňovej minigalérie. (20.11.2016)
 
 • Vzhľadom na to, že štvrtok 17.11. je voľným dňom, uzávierka príjmu gratulácií na víkend 19. a 20. novembra bude posunutá o deň skôr na všetkých zberných miestach, v rádiu aj u gratulácíí podávaných cez internet.
 • Aj v uplynulých dňoch sme v rádiu mali zaujímavé návštevy. Dve z nich si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (13.11.2016)
 
 • Fotografie z uplynulých dní, na ktorých môžete vidieť hostí relácie Debata na telefón, sú náplňou tohtotýždňovej minigalérie. (6.11.2016)
 
 • Pozdravujem vás zo Svaneti, trochu divokého, veľmi zaujímavého a nádherného kraja pod Kaukazom. Je tu dobre, vrelo doporučujem. Som tu už druhýkrát a určite nie naposledy. (30.10.2016)
 
 • Už onedlho naše rádio oslávi 23. narodeniny. pri tejto príležitosti sme na sobotu 26. novembra pripravili veľkolepý program. Od 13. hodiny sa začne galaprogram Naši - Vaši jubilanti live, v ktorom jubilantom prídu zahrať skupiny kortina, Števo Hruštinec a Juraj chlebana, ako i heligonkárka Vlasta Mudríková. Od 19. hodiny sa začne Frontfest, na ktorm vystúpia Peter Bažík, Dominika Mirgová, Puding pani Elvisovej a kapela Polemic. Až do štvrtej hodiny rannej vás bude zabávať DJ PMC. Podrobnosti nájdete na stránke www.frontfest.sk. Lístky na obe akcie si môžete zakúpiť na našich zberných miestach, v rádiu, ako aj prostredníctvom ticketportálu.
 • Pár fotiek z uplynulých dní v minigalérii ilustrujú náš každodenný rádiový život. (23.10.2016)
 
 • Aj v uplynulých dňoch sme mali v rádiu zaujímavých hostí. Jedným z nich bol aj spevák Peter Bažík, ktorý s moderátorom Michalom Bohúňom odmoderoval víkendový koncert na želanie. Pár záberov z toho, ako to vyzeralo, môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii. (16.10.2016)
 
 • Pozdravujem vás z Kirgizska, konkrétne dnes od jazera Issyk Kul z mesta Čolpan Ata. Už sme navštívili hlavé mesto Biškek, prešli horami do starého mesta Oš a dnes sme práve pri jazere, ktoré sa nachádza vo výške Veľkého Rozsutca. Je tu dobre, krajina nádherná a zaujímavá. (9.10.2016)
 
 • Niektorí z hostí, ktorí nás navštívili v uplynulých dňoch, sú obsahom aj tohtotýždňovej minigalérie. (2.10.2016)
 
 • Niektorí z hostí, ktorí nás navštívili v uplynulých dňoch, sú obsahom tohtotýždňovej minigalérie. (25.9.2016)
 
 • Iveta Pápežová je v týchto dňoch na dovolenke v Španielsku. Do našej minigalérie nám poskytla niekoľko záberov z hlavného mesta Barcelona. (18.9.2016)
 
 • Vzhľadom na to, že štvrtok 15.9. je voľným dňom, uzávierka príjmu gratulácií do relácie Naši - vaši jubilanti sa posúva o deň skôr a to na všetkých zberných miestach, v rádiu Frontinus, ako aj u gratulácií podávaných prostredníctvom internetu.
 • Do našej minigalérie nám poskytol fotografie Martin Paluch, ktorý k nim pridal aj nasledovný komentár: " Zľavy na dovolenky na konci leta, ma zaujali na toľko, že sme sa s priateľkou nakoniec vybrali na Grécky ostrov Rodos. Vzhľadom na históriu tejto časti Grécka, sme sa rozhodli celý ostrov prejsť krížom krážom :) Sadli sme na motorku a za 2 dni prešli skoro 500 kilometrov. Po cestovaní bol samozrejme aj zaslúžený oddych na pláži :)" (11.9.2016)
 
 • Mirka Stasinková absolvovala dovolenku v Prahe a o svoje zážitky sa s nami podelila prostredníctvom fotografií, ktoré sú obsahom tohtotýždňovej minigalérie. (4.9.2016)
 
 • Vzhľadom na to, že 1. september je štátny sviatok, uzávierka príjmu gratulácií na 3. a 4. septembra bude posunutá o deň skôr na všetkých zberných miestach, v rádiu, ako aj u gratulácií podávaných cez internet.
 • V tohtotýždňovej minigalérii si môžete pozrieť fotky z minulotýždňovej návštevy českej reprezentantky v alpskom lyžovaní Kláry Křížovej u nás v rádiu. (28.8.2016)
 
 • Váš obľúbený moderátor slovenskej hitparády rebrík dovolenkoval na Slovensku. Do tohtotýždňovej minigalérie nám poskytol fotografie a vy môžete na základe nich hádať, kade sa túlal. (21.8.2016)
 
 • Pozdravujem vás z Podkarpatskej Rusi. Urobila som si taký menší výletík a spoznávam ďalej túto zaujímavú časť sveta. Som tu už štvrtýkrát, ale stále je tu ešte veľa miest, ktoré som nenavštívila. Dnes som si urobila výlet do Rumunského mesta Sighetu Marmatiei, zajtra sa chystáme na Poloniny. (14.8.2016)
 
 • Aby ste mali predstavu o tom, ako to vyzerá v rádiu, pridávam fotografie. Trochu sme sa aj popremiestňovali. Z miestnosti, v ktorej bola nahrávačka, je teraz serverovňa, sú tu sústredené počítače. Nahrávačka sa presťahovala do nových väčších a svetlejších priestorov. Stav, ktorý vidíte na fotkách, je z minulého piatku a nie je ani zďaleka konečný. O ďalších postupoch prác vás budem samozrejme priebežne informovať. (7.8.2016)
 
 • Rekonštrukcia nášho štúdia sa blíži ku koncu. Priestory sú vynovené, teraz príde na rad technika. Pár záberov z toho, ako to v posledných dňoch vyzeralo, si môžete pozrieť na fotografiách, ktoré do tohtotýždňovej minigalérie zapožičal hlavný organizátor rekonštrukcie Michal Bohúň. (31.7.2016)
 
 • Po dvoch týždňoch som sa vrátila na Balkán, tentokrát do Bosny. Priletela som sem z Belehradu len dnes poobede, takže zatiaľ nemám veľa zážitkov ani fotiek. Som v druhom najväčšom meste Bosny a Hercegoviny, v Banja Luke, ale čoskoro sa presunieme do mesta Bihač. Určite sa budete čoskoro môcť dozvedieť viac v mojom blogu, zatiaľ si môžete prečítať napríklad moje nedávne reportáže z Grécka alebo z USA. (24.7.2016)
 
 • Martin Paluch sa v uplynulých dňoch vrátil z dovolenky v Egypte. Poslal nám tri fotografie aj s komentárom: "Posledné dni sa tak trochu spamätávam z teplotného šoku, ktorý nastal keď som sa vrátil z Egypta (v noci tam bolo o 20 stupňov viac ako tu cez deň), ale teraz o inom. Na dovolenke milujem potápanie, rybičky a zvieratá celkovo, preto padlo rozhodnutie ísť do Hurghady, kde sme našli krásnu pláž s veľkým korálovým útesom. Okrem šnorchlovania, hladkania tiav a množstva mačiek sme sa však jeden deň rozhodli vybrať sa na výlet do Káhiry a blízkej Gízy. V Káhire sme navštívili Egyptské múzeum s viac ako 160 000 exponátmi a najmä múmiami faraónov. V Gíze som si bol pozrieť ako to vyzerá vo vnútri jediného zachovaného divu sveta - pyramídy faraóna Cheopsa, najväčšiu sochu na svete Sfingu ale aj hrobky ďalších Egypťanov. Fotky z mojej dovolenky si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii." (17.7.2016)
 
 • Už druhý týždeň trávim na gréckom ostrove Samos neďaleko mestečka Pythagorion, rodisku autora slávnej vety o štvorcoch nad odvesnami pravouhlého trojuholníka. Je tu príjemne, oproti minulým sezónam oveľa menej turistov. Vrelo odporúčam - nielen Samos, ale ktorékoľvek miesto v Grécku, ja som v tejto nádhernej krajine už trinástykrát. (10.7.2016)
 
 • Už tradičný prehľad hostí relácie Debata na telefón tvorí súčasť tohtotýždňovej minigalérie. (3.7.2016)
 
 • Možno ste postrehli, že niektoré pravidelné relácie neboli v uplynulých dňoch odvysielané. Dôvodom je prerábka štúdia a s ňou spojené zmeny. Ale čoskoro by sa to malo skončiť a už onedlho sa budete môcť opäť stretnúť v éteri so všetkými reláciami, ktoré máte radi a ktoré sa budú vysielať z vynoveného štúdia.
 • Do tohtotýždňovej minigalérie sme zaradili fotografie návštevníkov, ktorí nás prišli pozrieť v uplynulých dňoch. (26.6.2016)
 
 • Do tohtotýždňovej minigalérie prispela fotografiami s komentárom Iva Pápežová. (19.6.2016)
 
 • Pozdravujem vás spoza veľkej mláky. Snažím sa za týždeň spoznať čo najviac z New Yorku, tak mám celé dni čo robiť. Ale ako vidíte, nezabúdam ani na aktualizáciu rádiových stránok, aj keď časový posun mi to sťažuje. Ale ako sa hovorí - lepšie neskoro, ako nikdy. (12.6.2016)
 
 • Už tradičný prehľad hostí uplynulého mesiaca z vašej obľúbenej Debaty na telefón nájdete v tohtotýždňovej minigalérii. (5.6.2016)
 
 • V uplynulom týždni sa v Žiline konal už 22. ročník Staromestských slávností, na ktorom ani tento rok nechýbalo rádio Frontinus. Vďaka živému prenosru z Mariánskeho námestia si tak ich atmosféru mohli vychutnať aj tí, ktorí sa na nich nemohli zúčastniť osobne. Moderovali Michaela Kicková a Michal Bohúň a technicky to zabezpečoval Róbert Gajarský. Ako to vyzeralo v prenosovom stane, si môžete pozrieť v minigalérii. (29.5.2016)
 
 • Nestíhate Staromestské slávnosti osobne? Nič to, zapnite si rádio Frontinus a budete pri tom. Viac v tomto článku
 • V uplynulom týždni sme mali toľko návštevníkov, že sa nám ani nepomestili na jednu fotku. Boli to študenti gymnázia, ktorí k nám prišli na exkurziu. Tak si teda pozrite v minigalérii, koľko ich bolo. (22.5.2016)
 
 • Aj v uplynulých dňoch nás navštívili zaujímavé osobnosti z rôznych oblastí života - umelecký tanečník, člen Horskej služby aj kapelník obľúbenej skupiny. Viac v tohtotýždňovej minigalérii. (15.5.2016)
 
 • Do tohtotýždňovej minigalérie prispel svojimi fotografiami moderátor pravidelnej nedeľnej podvečernej relácie Miklovica Róbert Mikla. (8.5.2016)
 
 • Tento týždeň je minigaléria venovaná relácii Realitný vodičák. Moderátor Martin Paluch pripravuje v týchto dňoch archív odvysielaných častí a odkazuje, že do prázdnin privedie ešte veľa zaujímavých hostí. Cez leto si všetci oddýchnu a v septembri bude relácia opäť pokračovať. (1.5.2016)
 
 • Tradičný prehľad aprílových hostí relácie Debata na telefón je náplňou tohtotýždňovej minigalérie. (24.4.2016)
 
 • Fotodokumentácia hostí, ktorí navštívili naše rádio v uplynulých dňoch, je náplňou tohtotýždňovej minigalérie. (17.4.2016)
 
 • Pozdravujem z Baku, hlavného mesta Azerbajdžanu. Zaujímavá krajina, príjemní ľudia, dobré jedlo - dosť dôvodov na návštevu. Fotky nájdete v tohtotýždňovej minigalérii, reportáž už onedlho na mojom blogu . (10.4.2016)
 
 • V marci boli len dve Debaty na telefón, v ktorých sme privítali štyroch hostí. Viac v tohtotýždňovej minigalérii. (3.4.2016)
 
 • Počas Veľkej noci som si na pár hodín odskočila do Istanbulu a fotky umiestnila do tohtotýždňovej minigalérii. Dobrá vec sú tieto predĺžené víkendy. (28.3.2016)
 
 • Vzhľadom na to, že Veľkonočný piatok je voľným dňom, posúva sa uzávierka príjmu blahoželaní pre jubilantov na víkend 26. a 27.3.2016 o deň skôr a to na všetkých našich zberných miestach, v rádiu aj pri gratuláciách podávaných prostredníctvom internetu.
 • Aj tento týždeň si môžete v minigalérií pozrieť, kto nás v uplynulých dňoch navštívil. (20.3.2016)
 
 • Speváci, hokejisti, spisovateľka - to je len časť ľudí, ktorí nás navštívili v uplynulých dňoch. Môžete si ich pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (13.3.2016)
   
 • Nachádzam sa práve v hlavnom meste Arménska - v Jerevane. O chvíľu sa budeme presúvať do Gruzínskeho Tbilisi. Pár fotiek si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (28.2.2016)
 
 • Jeden z našich minulotýždňových hostí, ktorých si môžete pozrieť v tohtotýždňovej mingalérii, chystá v spolupráci s rádiom Frontinus novú reláciu. Zatiaľ neprezradíme - počúvajte nás, čoskoro sa dozviete. (21.2.2016)
 
 • Aj v uplynulých dňoch sme v rádiu privítali veľa zaujímavých hostí z rôznych oblastí. V tohtotýždňovej minigalérii si môžete pozrieť návštevníkov, ktorých spája hudba. (14.2.2016)
 
 • Aj v uplynulých dňoch sme v rádiu privítali veľa zaujímavých hostí z rôznych oblastí. V tohtotýždňovej minigalérii si môžete pozrieť návštevníkov, ktorých spája hudba. (7.2.2016)
 
 • V našom vysielaní pribudne nová relácia Realitný vodičák. Vysielať ju bude každú stredu od 10:00 do 11:00 Martin Paluch, ktorý o nej povedal: "Realitný vodičák je zameraný na vzdelávanie širokej verejnosti v oblasti realít. Naučí vás ako úspešne v budúcnosti predať, prenajať alebo kúpiť nehnuteľnosť, vyhnúť sa možným komplikáciám a problémom pri prevode vlastníctva nehnuteľnosti. " Viac si môžete prečítať na stránke relácie.
 • Pravidelný mesačný súhrn hostí relácie Debata na telefón si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (31.1.2016)
 
 • Určite ste postrehli vo vysielaní pravidelné návštevy hokejistov MsHK Žilina v našom štúdiu. Pár januárových návštevníkov môžete vidieť aj v tohtotýždňovej minigalérii. (24.1.2016)
 
 • Minulý týždeň som si na dva dni odletela do Dubaja. Ak vystihnete nejaké zľavy nízkonákladovej leteckej spoločnosti, neváhajte ani vy, oplatí sa to. Na inšpiráciu ponúkam tri fotografie z krátkeho, ale príjemného pobytu. (17.1.2016)
 
 • Po sviatkovej trojtýždennej pauze sa budete môcť opäť každé nedeľné dopoludnie zapojiť do vašej obľúbenej kontaktnej relácie Debata na telefón a klásť otázky politikom. Obrázkový prehľad hostí posledného mesiaca uplynulého roku je náplňou tohtotýždňovej minigalérie. (10.1.2016)
 
 • Aj tento pracovný týždeň bude o jeden deň kratší - v stredu je sviatok Troch kráľov. Vzhľadom na to budú aj naše zberné miesta pre príjem gratulácií v stredu zavreté. Z tohto dôvodu bude uzávierka príjmu gratulácií v Čadci, Kysuckom Novom Meste, Martine a v Bytči posunutá o deň skôr. Na žilinských zberných miestach, ako aj v rádiu a prostredníctvom internetu môžete svoje priania podávať v obvyklých termínoch. (3.1.2016)
 

Archív aktualít

↑  Nahor

Pridať do obľúbených položiek | Pridať do ICQ kontakt listu
©2005 Frontinus, spol. s r.o. | Posledná aktualizácia: 1.1.2017 22:57:24 | Webmaster:  Blanka Ulaherová
Design ART-PGN, kód Plaváček webdesign |