Přeskočit navigaci


V prípade záujmu o pravidelné zasielanie informácií o zmenách na stránkach zadajte svoju mailovú adresu.

Najnovšie aktuality

 • V novom roku všetko dobré svojim poslucháčom želá rádio Frontinus (30.12.2012)
 
 • Prajeme všetkým poslucháčom krásne a bezstresové prežitie vianočných sviatkov. Nech sa vám vydaria najlepšie, ako sa dá! (23.12.2012)
 
 • Pretože vianočné sviatky a s nimi spojené voľno v tomto roku pripadnú na prvé tri dni v týždni, príjem gratulácií na víkend 29. a 30.12.2012 bude na mimožilinských zberných miestach do utorka 18. decembra. Ak to nestihnete, budeme vám samozrejme k dispozícii v rádiu počas pracovných dní, najneskôr však do štvrtka 27.12.2012 do 10:00. Do tohto termínu môžete posielať svoje blahoželania aj prostredníctvom nášho formulára.
 • V tohtotýždňovej minigalérii sa môžete pozrieť, kto nás navštívil počas uplynulých dvoch týždňov. (16.12.2012)
 
 • Ako ste si mohli všimnúť na tejto stránke a z rádiových upútavok už minulý týždeň, vrátila sa k nám Mirka Stasinková a s ňou aj obľúbená zoznamka Maják lásky. Prvé inzeráty po polročnej pauze si môžete prečítať na stránke relácie a Mirku môžete vidieť v našej tohtotýždovej minigalérii. (9.12.2012)
 
 • Dobrá správa pre všetkých priaznivcov Majáka lásky. Od tejto soboty sa do nášho rádia vracia vaša obľúbená zoznamka a s ňou aj jej obetavá moderátorka Mirka Stasinková. Tak sa teda v sobotu večer nalaďte podľa výskytu na frekvencie 104,6 MHz, 96,1 MHz alebo 96,2 MHz, prípadne nás počúvajte cez internet.
 • Po oslavách našich devätnástych narodenín plynie život v rádiu svojim bežným tempom. Pomaly už chystáme vianočné vysielanie a pri tej príležitosti nás nedávno navštívil pán Peter Priečinský s dcérou Žofkou, ktorí nám zahrali a zaspievali niekoľko vianočných kolied. Vypočuť si ich budete môcť na Štedrý deň a vidieť počas tohto týždňa vo fotogalérii, ktorú dopĺňajú fotky moderátorov Rasťa Kubu a Borisa Varínskeho. (aktualizované 5.12.2012)
 
 • V piatok 23. novembra oslávilo rádio Frontinus svoje devätnáste narodeniny. Obrázkovú reportáž z osláv si môžete pozrieť na novej stránke, ktorá pri tejto príležitosti pribudla do nášho fotoarchívu. (25.11.2012)
 
 • Podľa najčerstvejšieho prieskumu počúvanosti rozhlasových staníc, ktorý vykonala spoločnosť MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI počúva Rádio Frontinus denne 21 000 poslucháčov, čím sa stalo opäť najpočúvanejšou regionálnou rozhlasovou stanicou na Slovensku.
 • V piatok 23. novembra oslávi rádio Frontinus svoje 19. narodeniny. Počas celého dňa budete môcť počúvať narodeninové vysielanie a ak chcete s nami osláviť narodeniny, príďte do Miami klubu v piatok večer. Pripravené sú rôzne súťaže o zaujímavé ceny, tombola a veľa dobrej zábavy s moderátormi rádia.
 • V sobotu 17. novembra vo fitness centre Profit prebehol už 19. ročník súťaže amatérskych cvičencov Profit Frontinus, ktorý spoluorganizuje naše rádio. Česť žien obhajovala naša kolegyňa Inga Drábková. Fotoreportáž si môžete pozrieť v našom fotoarchíve. (18.11.2012)
 
 • Tento týždeň som si do našej minigalérie požičala fotografie Miriam Migátovej a Marcely Kováčovej z ich voľnočasových aktivít. (11.11.2012)
 
 • Do dnešnej fotogalérie nám prispela Iva Pápežová, ktorá okrem iných relácií spolumoderuje aj nedeľné vysielanie pre deti - Frontinko. K milým fotkám priložila aj nasledovné slová: "V nedeľu ráno patrí naše vysielanie deťom. Simonka, Katka, Miška nevyspávajú, ale majú nachystané súťaže a rôzne úlohy. Deťom, ktoré Frontinka počúvaju, púšťajú aj rozprávku, veď nedeľné ráno nemôže byť bez rozprávok :). A aby ste vedeli, komu patria tie rozkošné detské hlásky, malým Frontinkáčkam patrí galéria tento týždeň." (4.11.2012)
 
 • Vzhľadom na to, že štvrtok 1. novembra je sviatok, posúva sa tohtotýždňová uzávierka príjmu gratulácií na zberných miestach, v rádiu aj prostredníctvom webovej stránky o deň skôr.
 • Mnohí ste boli zvedaví, kto je náš nový moderátor relácie Naši - vaši jubilanti. Jeho meno je Milan Tuma, vyštudoval VŠMU - jeho spolužiakmi boli napríklad Michal Dočolomanský alebo Juraj Slezáček. Úspechy dosahuje aj v literárnej oblasti - nedávno vydal zbierku básní pod názvom Čaša plná lášky, ktorá je však už vypredaná. (28.10.2012)
 
 • Minulý týždeň sa naša nahrávačka okrem pravidelnej rutinnej práce so zostavovaním relácií, nahrávaním a výrobou reklamných spotov a ďalších činností stala aj miestom zaujímavých stretnutí a rozhovorov. O oblastnej výstave holubov, králikov a exotov v Žiline Strážove 12.-14.10.2012 nám prišiel porozprávať zástupca riaditeľa výstavy Jaroslav Capek. Navštívili nás aj ľudoví speváci dobre známi našim poslucháčom z relácie Naši - vaši jubilanti Vlastička Mudríková a Števo Hruštinec. Rozhovory ste si mohli vypočuť, prípadne si ešte vypočujete v našom vysielaní, fotografie nájdete v našej tohtotýždňovej minigalérii. (21.10.2012)
 
 • Uplynulý týždeň bol pre nás bohatý na hudobné udalosti. Viacerí z nás sme sa zúčastnili vydareného koncertu Karla Gotta na Zimnom štadióne. Niektorí speváci zas merali cestu k nám do rádia a tak ste sa mohli dozvedieť niečo o žilinskej rockovej dievčenskej kapele Wasted Strings, ktorá nás navštívila minulú stredu. O deň neskôr bola hosťom v popoludňajšom vysielaní kapela Šleha. V piatok sme privítali členov skupiny Kysucký prameň, rozhovor s nimi si budete môcť vypočuť počas najbližšieho víkendu v úvodnej hodinke relácie Naši - vaši jubilanti. (14.10.2012)
 
 • Pred dvoma týždňami som sa vám na toto mieste hlásila z Ukrajiny, konkrétne z jej západnej časti, ktorá bola v minulom storočí v medzivojnovom období dvadsať rokov súčasťou Československa. Je to veľmi pekná a príjemná krajina, do ktorej sa rada vraciavam. Na ilustráciu pár fotiek z dediny menom Koločava. Pre tých, ktorí by si chceli prečítať niečo viac z mojich postrehov a zážitkov, pridávam ako bonus linky. Prvý je o mojom pobyte u pani Natálie, s ktorou som sa zoznámila pred niekoľkými rokmi vo vlaku na trase Kyjev - Užhorod - http://ulaherova.blog.sme.sk/c/309291/Co-je-nove-vo-Vonihove.html . Druhý je venovaný môjmu výletu do Koločavy, kam som sa vybrala hľadať stopy slávneho zbojníka Nikolu Šuhaja - http://ulaherova.blog.sme.sk/c/309800/Zabili-zabili-chlapa-v-Kolocave.html . (7.10.2012)
 
 • Martin Paluch ako DJ aj ako moderátor sledovanej politickej relácie - náš tohtotýždenný príspevok v minigalérii. (30.9.2012)
 
 • Pozdravujem vás z Podkarpatskej Rusi, konkrétne z dediny Vonihove. Som tu na návšteve mojej známej, s ktorou sme sa spoznali pred šiestimi rokmi vo vlaku niekde medzi Kyjevom a Užhorodom. Ak sa vám zobrazila táto správa, podarilo sa mi pripojiť na internet.:-)
 • Do tohtotýždňovej minigalérie som si na základe predbežného súhlasu Miriam Migátovej dovolila požičať tri jej fotografie z Facebooku. (23.9.2012)
 
 • Možno ušlo vašej pozornosti - po prázdninovej odmlke bola obnovená aj naša minianketa v záhlaví stránky, tak ak chcete, môžete sa realizovať.
 • V sobotu som si odskočila na jeden deň do Poľska a pozrela si UNESCO-skvosty - soľnú baňu vo Wieliczke a kráľovské mesto Krakov. Tri fotky z Krakova môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii. (16.9.2012)
 
 • Zaujímavý rozhovor o minulosti, prítomnosti a trochu aj o budúcnosti jedného z najstarších súkromných rádií na Slovensku - rádia Frontinus - si môžete prečítať na stránkach serveru radia.sk.
 • Lenka Čurhová sa minulý týždeň vrátila nadšená z dovolenky, ktorú trávila v najvýchodnejšej časti našej krajiny. Poskytla nám fotografie do našej tohtotýždňovej minigalérie. aby sme aj my videli, ako je v tomto málo navštevovanom kraji pekne. (9.9.2012)
 
 • Z dôvodu revízie elektrického zariadenia bude v stredu 5.9.2012 prerušené vysielanie nášho rádia v čase od 8.00 do 10:50 hod.
 • Prázdniny nekončia len školákom, ale aj našej politickej relácii. Už na budúcu nedeľu sa doobeda budete môcť opäť potešiť/rozčúliť pri počúvaní Debaty na telefón. Účasť prisľúbil šéf SaS Richard Sulík.
 • Našu prvú septembrovú minigalériu obohatili letné fotografie Marcely Kováčovej a Miriam Migátovej. (2.9.2012)
 
 • Vzhľadom na to, že v stredu 29.8.2012 je štátny sviatok, uzávierka príjmu gratulácií na mimožilinských zberných miestach bude o deň skôr. Na žilinských zberných miestach a v rádiu ostávajú termíny nezmenené.
 • Pribudla nám stránka nového moderátora. Nájdete ju? Pomôcka - hľadajte v sekcii my.
 • Do našej fotogalérie tento týždeň prispela Iveta Pápežová, ktorá nám k fotkám poskytla nasledovný komentár: "Tradičná francúzska dovolenka po 4. - x ;). Trasa Monako – Nice – Cannes – Saint Tropez absolvovaná užz bez navigácie ;). Cestou späť na Slovensko sme sa zastavili aj v Maranelle [ITA], kde je fabrika na výrobu Ferrari a múzeum týchto krásnych automobilov. Jedna fotka je zo siene slávy, sú tam všetci pretekári za Ferrari z F1." (26.8.2012)
 
 • Tento týždeň si môžete pozrieť na fotky z mojej nedávnej návštevy Bosny. Je to krásna a zaujímavá krajina, ktorej návštevu vám vrelo odporúčam. Viac toho môžete vidieť a čítať na mojom blogu. (19.8.2012)
 
 • Koncom júla ste mohli naposledy počuť v éteri nášho rádia dlhoročnú moderátorku Mirku Stasinkovú, ktorá sa vám každú sobotu po odohratí Hviezd diskoték prihovárala z Majáka lásky. Mirka sa odsťahovala pomerne ďaleko, takže to v sobotu k nám nebude stíhať. Všetkých svojich poslucháčov pozdravuje a ďakuje im za spoluprácu. A my v rádiu zas na oplátku ďakujeme za jej obetavú prácu a prajeme veľa šťastia a úspechov na novom pôsobisku. Na rozlúčku nám Mirka poslala tri svoje fotky do našej minigalérie. (12.8.2012)
 
 • Barbora Tarabová sa nedávno vrátila z mesačného študijného pobytu v španielskej Barcelone a poskytla nám fotografie do našej tohtotýždňovej minigalérie. (5.8.2012)
 
 • Pozdravujem vás z Bosny, momentálne z Mostaru. Je tu krásne a príjemne, vrelo doporučujem. Pre aktuálny týždeň som do našej minigalérie vybrala tri pomerne čerstvé fotky z archívu našich moderátorov,ktoré sa týkajú hudby. Iva, Marcela a ďalší sa začiatkom júla zúčastnili festivalu Pohoda a v rádiu nás nedávno navštívili speváčky Janais a Kristína. (29.7.2012)
 
 • So svojimi fotkami z dovolenky v egyptskej Hurgade sa s nami tento týždeň podelila Miriam Migátová. (22.7.2012)
 
 • Pozdravujem vás z gréckej Pargy. Je tu dobre, novinárske fámy o katastrofických pomeroch v Grécku sa nepotvrdili. Dovolenkuje tu mnoho turistov z Holandska, Veľkej Británie a Talianska, všetko funguje tak ako má a domáci sú milí a ochotní. Jediné, s čím je trochu problém, je pripojenie na internet, ktoré máva občas výpadky. Z toho dôvodu aj občas mešká aktualizácia týchto rádiových stránok. Budem sa však snažiť, aby ste o svoje možnosti hlasovania do hitparád či kúpy a predaja v rádioburze neprišli ani počas mojej dovolenky. (15.7.2012)
 
 • Tento týždeň nám do minigalérie svojimi fotkami prispela Martina Marettová, ktorá je od februára na študijnom pobyte v gréckom meste Patras. K tomu pripísala: "Fotky síce nezachytia naplno atmosféru daného momentu, ale naozaj môžem všetkým poslucháčom odporučiť túto čarovnú krajinu s veľmi priateľskými ľuďmi a unikátnou prírodou a históriou!" Tomu verím a teším sa, že už čoskoro budem v tejto kolíske európskej civilizácie svoju dovolenku tráviť aj ja. Okrem Martiny sú v súčasnosti v zahraničí aj Miriam Migátová, ktorá dovolenkuje v egyptskej Hurgade a Barbora Tarabová, ktorá je na študijnom pobyte v španielskej Barcelone. (8.7.2012)
 
 • Konečne sme sa dočkali. Prázdniny či dovolenky sú v plnom prúde a teploty sa tiež nenechajú zahanbiť. Najlepšie by bolo teraz vypadnúť niekde na sever, ale zvyk je železná košeľa a tak sa väčšina z nás bude aj toto leto premiestňovať skôr južným smerom. Ani my v rádiu nie sme výnimka. niektorí sa na dovolenku chystáme, iní sa práve z nej vracajú a tak sa aj v našej minigalérii budú striedať rôzne destinácie. Dnes môžete vidieť fotky Miriam Migátovej z jej nedávnej návštevy Poľska a jednu domácu čerešňovú. Ak sa nemýlim, tak nasledujúce Miriamine fotky budú z horúcej Afriky.
 • V tomto týždni si okrem školákov užijeme jeden voľný deň aj my pracujúci. Z dôvodu sviatku Cyrila a Metoda bude o jeden deň posunutá aj uzávierka príjmu gratulácii do našej jubilantskej relácie. Preto nezabudnite doručiť svoje želania včas na zberné miesta, do rádia alebo cez internet. (1.7.2012)
 
 • Pred študentami je posledný týždeň školského roka 2011/2012. Už len ošmirgľovať lavice, doniesť staré a odniesť si domov nové učebnice, potom prevziať vyvedčenie a hurá na prázdniny. Aj vy nám môžet vystaviť vysvedčenie - v miniankete nás môžete ešte aj tento týždeň oznámkovať známkami od jednotky po trojku - jednotka je najlepšia a trojka najhoršia. Vlani sme od vás dosiahli priemer 1,6 a predvlani 1,4. Tak ako? Polepšíme si? Pohoršíme? Uvidíme presne o týždeň.
 • Tri najnovšie fotografie Ingy Drábkovej môžete vidieť v našej minigalérii. (24.6.2012)
 
 • Po chladných daždivých dňoch sme mali konečne pekný víkend. Ako ste ho prežili? Boli ste v prírode, na kúpalisku alebo aspoň v záhrade? Marcela Kováčová strávila nedeľu na letisku v Rosine, kde sa konala akcia Otcovia deťom. Ako napísala, zúčastnilo sa jej mnoho ľudí, pre deti boli pripravené rôzne súťaže, vojaci im predvádzali zbrane aj padáky a kto chcel, mohol sa odviezť vrtuľníkom. Na ilustráciu nám Marcela poslala aj zopár fotiek, z ktorých tri sme zaradili do našej minigalérie. (17.6.2012)
 
 • V tohtotýždňovej minigalérii si môžete pozrieť rádiové kočky a kocúrov. (10.6.2012)
 
 • Najnovšie výsledky prieskumu počúvanosti rozhlasových staníc na Slovensku MEDIAN SK, ktoré pravidelne robí spoločnosť Market & Media & Lifestyle - TGI potvrdil dobré pozície nášho rádia z predchádzajúcich období. Rádio Frontinus ostalo naďalej druhým najpočúvanejším regionálnym rádiom na Slovensku. Ďakujeme vám za vašu priazeň, ktorá nás motivuje do ďalšieho obdobia.
 • Minulý pondelok nás navštívili speváci Dominika Mirgová a Miro Jaroš. V rpzhovore s Jozefom Stražovcom predstavili svoje posledné aktivity a plány na najbližšie obdobie. Môžete ich vidieť aj na prvých dvoch fotografiích našej minigalérie vpravo: Tretia fotografia je tiež z archívu Jozefa Stražovca, z akcie, ktorú moderoval. (3.6.2012)
 
 • Minulý týždeň u nás absolvovali exkurziu v rámci predmetu Mediálna výchova žiaci 7. a 8. ročníka základnej školy v Lutišiach. Deti si pozreli štúdio aj nahrávačku, navštívili obchodné oddelenie a vyskúšali si prácu s mikrofónom. Tri fotky môžte vidieť v tohtotýždňovej minigalérii. (27.5.2012)
 
 • Minulý týždeň sa nám podarilo obnoviť vysielanie na martinskej frekvencii 96,2 MHz, ale to som tu už písala, tak sa nebudem opakovať. Ja len, aby ste vedeli.
 • Po celý týždeň budú našu úvodnú stránku zdobiť tieto tri rádiové fotografie. (20.5.2012)
 
 • S radosťou oznamujeme našim poslucháčom v dosahu martinskej frekvencie rádia Frontinus, že po dočasnom prerušení signálu v uplynulom období je v súčasnosti vysielanie možné opäť zachytiť aj na frekvencii 96,2 MHz. Svojim verným fanúšikom prajeme príjemné počúvanie.
 • Ak vám v uplynulom týždni chýbala častejšia aktualizácia našich stránok, tak sa ospravedlňujem. Bola som ďaleko, mimo oblasti stabilného internetového pripojenia. Kde to bolo, môžete vidieť v našej tohtotýždňovej minigalérii. Dobrou správou je to, že prvé, čo som po návrate urobila, bolo dohnať zameškané a tak môžete veselo hlasovať do vašich obľúbených hitparád - ešte to do uzávierky stihnete. (13.5.2012)
 
 • Možno ste už zaevidovali našu novú víkendovú reláciu. Volá sa Country express rádia Frontinus, vysiela sa v sobotu a v nedeľu po skončení relácie Naši Vaši jubilanti a pripravuje ju Jozef Stražovec. Svoje pripomienky, názory a tipy na pesničky môžete posielať prostredníctvom formulára na stránke relácie.
 • Pokračujeme v dokumentovaní našich bežných rádiových aktivít - tento týždeň si môžete pozrieť správara Jána Blahovca, moderátora Jána Svrčka, moderátorku Marcelu Kováčovú a obchodníčku Lenku Čurhovú. (6.5.2012)
 
 • Poslucháčom našej najobľúbenejšej relácie Naši - vaši jubilanti dávame do pozornosti naše nové zberné miesta - v Kysuckom Novom Meste kvetinárstvo Dalia na Belanského ulici a v Čadci cukráreň DEJ-KUP za Mestským úradom. Tieto nahrádzajú zrušené zberné miesta ARVEN (KNM) a cukráreň LUNA (CA).
 • Minulý týždeň ste mohli v našej minigalérii vidieť, ako to vyzerá počas bežných pracovných dní v štúdiu. Fotky tohto týždňa ukazujú dianie na našom obchodnom oddelení. (29.4.2012)
 
 • Ako to vyzerá v bežných dňoch u nás v rádiu? Presne tak, ako na fotkách z našej tohtotýždňovej minigalérie. (22.4.2012)
 
 • Miriam Migátová strávila nedávne veľkonočné sviatky v Prahe, odkiaľ nám poskytla pár záberov do našej tohtotýždňovej minigalérie. (15.4.2012)
 
 • Tento týždeň našu minigalériu aktuálne obohatili jarné fotky kozliatok, ktoré sa nestali obeťou veľkonočných kulinárskych tradícií. (8.4.2012)
 
 • Vzhľadom na to, že Veľkonočný piatok je dňom pracovného pokoja, uzávierka príjmu gratulácií do relácie Naši - vaši jubilanti na tento víkend sa posúva o jeden deň, t.z. na zberných miestach v pondelok do záverečných hodín a v rádiu do stredy do 10.00 hod.
 • Blížiace sa veľkonočné sviatky nám pripomenie nielen minianketa v záhlaví stránky, ale aj naša minigaléria, do ktorej som tento týždeň fotkami prispela ja. (1.4.2012)
 
 • Niektorí ste už zachytili v našom éteri novú hudobnú reláciu. Vysiela sa vo štvrtok po Hviezdnej sedmičke a jej názov je "Nočná hudobná show s Borisom Varínskym". Boris nám k tomu pridal aj pár slov: "Jedinečná limitovaná možnosť vypočuť si hudbu na môj spôsob. Od detstva vychovávaný k umeniu a dobrodružstvu. Preto bola nutnosť vypýtať si jednu hodinku týždenne na rádiu Frontinus, aby ste mali predstavu, koľko zaujímavej hudby som za tie dlhé roky nazbieral. Hudba, ktorá Vás vytiahne z postele, ale aj taká, ktorá Vás k slzám privedie. Iba pre ľudí, ktorých hudba lieči."
 • Do fotogalérie sme dostali fotky od našej frontinkáčky Katky Kotúčovej. Vo februári sa zúčastnila 1. pohárovej súťaže 2012 v Leviciach a Martine. Vyhrala 3. miesto v kategorii Disco Dance skupina. Blahoželáme. (25.3.2012)
 
 • Každý týždeň privítame v našom štúdiu niekoľko zaujímavých hostí z rôznych oblastí života. V posledných týždňoch nás napríklad nezávisle na sebe navštívili speváci, ktorú svoju kariéru naštartovali v superstarovských súťažiach. Ich mená a fotky nájdete v tohtotýždňovej minigalérii. (18.3.2012)
 
 • Vyzerá to tak, že v najbližších dňoch sa so zimou po dlhých mesiacoch konečne rozlúčime a na budúci týždeň privítame jar. Po snehu ostanú len špinavé ulice a presolené čižmy. Alebo pekné fotografie - napríklad také, aké nám Miriam Migátová zapožičala do tohtotýždňovej minigalérie. (11.3.2012)
 
 • Zvolebnieva sa. Počas uplynulých troch nedieľ ste si mohli na našich frekvenciách vypočuť v rámci relácie Debata na telefón diskusie kandidujúcich politikov v rámci okrúhlych stolov. Na pripomenutie si ich môžete pozrieť v našej tohtotýždňovej minigalérii a ak vám niektorá časť ušla, môžete si ju vypočuť dodatočne priamo zo stránky Debaty na telefón. (4.3.2012)
 
 • Možno si pamätáte na nášho bývalého kolegu Jakuba Dostálka. A možno viete aj to, že sa okrem študijných povinností venuje účinkovaniu v skupine Wadda. Poslal nám pár slov o najnovších úspechoch kapely a pridal aj tri fotky.
 • Párty v štýle moderného rocku - aj takto sa dá popísať nový videoklip skupiny WADDA. Táto mladá modern-rocková kapela natočila už svoj piaty videoklip, tento krát k skladbe s názvom Chyť život kým zmysel má. Klip sa natáčal začiatkom roka v jednom z najväčších a najmodernejších slovenských disco klubov v LIFE Music Clube v Považskej Bystrici. Vo videoklipe si chalani "zatancovali" medzi krásnymi mladými slečnami. O réžiu sa postaral Branislav "Branyo" Krnáč (Newoneproduction) so svojim kolektívom, s ktorým skupina spolupracovala už aj v minulosti. Hlavnú rolu tanečníčky si v klipe zahrala Marianna Pastvová zo žilinskej tanečnej skupiny IN Dance Group. Videoklip "WaddA - Chyť život kým zmysel má" si môžete pozrieť na tomto odkaze. Chalani momentálne pracujú na svojom druhom štúdiovom albume, ktorý by mal vyjsť v prvej polovici tohto roku. Kapelu môžete vidieť v kluboch po celom Slovenku a Češku a v lete ich čakajú pódia niekoľkých festivalov a zahrajú si aj na najväčšom rockovom festivale Topfest 2012. Viac o kapele si môžete nájsť na ich oficiálnom webe: http://www.wadda.sk . (26.2.2012)
 
 • Tento utorok sa pochovaním basy končí fašiangové obdobie a od stredy nastúpi šesťtýždňové obdobie pôstu. Posledný fašiangový víkend strávili Marcela Kováčová a Iveta Pápežová v Benátkach, kde sa konal tradičný karneval. (19.2.2012)
 
 • Snáď už je tej tohtoročnej zimy dosť, vraj sa má postupne otepľovať. Tak nech to meteorológom vyjde! Hoci aj zimná príroda a krátke dni majú svoje čaro. Pár aktuálnych fotiek so zimnou tematikou bude ilustrovať našu stránku tento týždeň. (12.2.2012)
 
 • Podľa posledného prieskumu počúvanosti, ktorý vykonala agentúra Median, je rádio Frontinus druhým najpočúvanejším regionálnym rádiom na Slovensku. Hoci podobné prieskumy netreba preceňovať, potešilo nás to a samozrejme vám ďakujeme za vašu priazeň. A viete, ktorá naša relácia je najpočúvanejšou cez internet? Už niekoľko rokov si výrazný náskok udržujú Naši - vaši jubilanti. Keď sme už pri tých štatistikách, tak najnavštevovanejšími stránkami nášho rádia - samozrejme okrem úvodnej - sú stránka on-line vysielania, ďalej nasleduje Rebrík a na treťom mieste je stránka relácie Naši - vaši jubilanti.
 • Dôkazom dobrej povesti nášho rádia sú aj jeho návštevníci. Minulý týždeň ste mohli vidieť v minigalérii Zuzanu Smatanovú, tento týždeň pridávame hostí z politickej oblasti, ktorí u nás boli v poslednej dobe. Výber je čisto náhodný. O tom, že sme zameraní pluralitne, sa môžete presvedčiť na stránkach našej ďalšej dlhodobo obľúbenej relácie Debata na telefón, kde si môžete pozrieť zoznam hostí za uplynulé desaťročie. (5.2.2012)
 
 • Iva Pápežová prispela do tohtotýždňovej minigalérie nielen fotkami, ale aj nasledovným komentárom: "V stredu 25. 1. sme mali v rádiu milú návštevu, Zuzanu Smatanovú. Rozprávala nám o svojom novom albume Dvere. Úvodný singel Dvere hráme aj my a patrí medzi naše rádiové najhranejšie pesničky. Kto pozorne počúval, dozvedel sa, že Zuzka plánuje vypustiť do hudobného sveta ďalšiu pesničku Dnes sa mi nechce nič." (29.1.2012)
 
 • Hoci sa pomaly končí prvý mesiac roka 2012, prostredníctvom našej minigalérie sa na chvíľu môžeme vrátiť o pár týždňov dozadu a pozrieť sa, ako nový rok vítala Barbora Tarabová so svojimi priateľmi. (22.1.2012)
 
 • Rok 2011 sa pre Rebrík uzavrel minulý utorok. Ktoré jeho pesničky boli vlani najúspešnejšie? To môžete vyčítať zo stránky výročného kola.
 • 7. januára sa konal tradičný výstup na Čipčie. Jeho 36. ročníka sa zúčastnilo vyše 500 turistických nadšencov, medzi ktorými nechýbali ani naše moderátorky Marcela Kováčová a Iveta Pápežová. Ako vidieť z priložených fotiek, sneh pre nich nepredstavoval žiadny problém a dobrá nálada im vydržala až do cieľa. (15.1.2012)
 
 • Ak ste minulú stredu nestihli počúvať výročné kolo Jamparády, môžete si ho pozrieť v archíve Jamparády.
 • Koniec roka som strávila v Paríži, ako dôkazový mazeriál prikladám tri fotografie do tohtotýždňovej minigalérie. Viac fotiek sa mi pomestilo do reportáže. (8.1.2012)
 
 • Tak sme teda všetci zas o rok starší. Nech je tento fakt jedinou nepríjemnosťou, ktorá nás v nasledujúcich 12 mesiacoch postretne!
 • Ešte raz opakujeme oznam pre poslucháčov martinskej frekvencie. V priebehu januára a februára nebude možné v Martine a okolí naladiť frekvenciu 96,2 MHz. Vaše obľúbené rádio si môžete v niektorých lokalitách naladiť na žilinskej frekvencii 104,6 MHz, prípadne vypočuť cez internet. Ospravedlňujeme sa za tento výpadok a tešíme sa na opätovné spustenie martinskej frekvencie.
 • Uplynulý týždeň u nás na chodbe rozvoniavala kapustnica - kuchársky tím aj s jeho výsledným dielom si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii. (2.1.2012)
 

Archív aktualít

Pridať do obľúbených položiek | Pridať do ICQ kontakt listu
©2005 Frontinus, spol. s r.o. | Posledná aktualizácia: 20.5.2015 21:26:43 | Webmaster:  Blanka Ulaherová
Design ART-PGN, kód Plaváček webdesign |