Přeskočit navigaci


V prípade záujmu o pravidelné zasielanie informácií o zmenách na stránkach zadajte svoju mailovú adresu.

Archív aktualít - rok 2010

 • Tak aké boli tohtoročné Vianoce? Dúfame, že aspoň také dobré ako tie minuloročné. Veď Vianoce sú tradičné sviatky aj so všetkým, čo k nim (ne)patrí - s predvianočným zhonom a nervozitou, s vianočným hodovaním a povianočnými diétami. Napriek tomu sú to sviatky, na ktoré nám väčšinou zostávajú tie najkrajšie spomienky. (26.12.2010)
 
 • Všetkým našim poslucháčom a priaznivcom želáme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
 • Súťaž s Cinema Time je ukončená - správne odpovede a meno výhercu nájdete na stránke Cinemy. (19.12.2010)
 
 • Hoci tohtotýždňová minigaléria vyzerá veľmi letne, fotky sú staré len pár týždňov. Boli urobené v egyptskej Hurgade, kde dovolenkoval Juraj Hudák. V tom čase ešte žraloky turistov nestrašili.
 • Ešte do štvrtka 16.12. môžete súťažiť o pekné ceny - podrobnosti nájdete na stránke Cinemy. (12.12.2010)
 
 • Pred dvoma týždňami sme oslávili 17. narodeniny nášho rádia. Ak chcete vidieť, ako to vyzeralo v Discobosorke v Budatínskej Lehote, môžete si pozrieť pár fotiek od Marcely Kováčovej
 • Súťaženiachtiví milovníci filmov môžu skúsiť šťastie v novej súťaži - podrobnosti nájdu na stránke Cinemy. (5.12.2010)
 
 • Predvolebný ruch utíchol. Voľby nám ešte nejaký čas budú pripomínať tváre úspešných aj neúspešných kandidátov na bilbordoch, kým ich neprelepia reklamy na najdokonalejšie plazmové obrazovky, najštýlovejšie typy automobilov či najvýhodnejšie ponuky telefónnych operátorov. Tak si ešte naposledy prostredníctvom našej minigalérie zaspomínajme, ako to u nás v posledných týždňoch vyzeralo.
 • Radosť, prípadne frustráciu z výsledkov volieb vo vašom meste alebo obci môžete dať najavo v našej miniankete v záhlaví stránky.
 • Medzi úspešnými kandidátmi je aj náš moderátor Tono Tkáčik, ktorého určite poznáte z nedeľňajšej relácie Debata na telefón. Blahoželáme mu k zvoleniu za starostu obce Radoľa. (28.11.2010)
 
 • Už tradične v Discobosorke Budatínska Lehota sme v miernom predstihu v sobotu oslávili 17. narodeniny rádia Frontinus. Prvé fotky môžete vidieť v našej minigalérii, ďalšie pribudnú v nasledujúcich dňoch v našom fotoarchíve.
 • Oficiálny dátum vzniku nášho rádia je 23. november 1993 a ak sa vám nepodarilo minulú sobotu prísť za nami na oslavu do Budatínskej Lehoty, môžete s nami oslavovať on-line počas celého utorka. Pripravené sú netradičné moderátorské dvojice a dobrá nálada. (21.11.2010)
 
 • Dobrého nikdy nebýva dosť, takže si túto príjemnú správu nechajme na titulke ešte aspoň jeden týždeň. Takže: Frontinus dostal krátko pred svojimi 17. narodeninami pekný darček vo forme výsledkov najnovšieho prieskumu počúvanosti Market & Media & Lifestyle - TGI vykonanom agentúrou Median. V čase od 19.7.2010 do 10.10.2010 sme boli opäť úspešnejší ako v predchádzajúcom období. Frontinus počúva denne 33 tisíc poslucháčov, čím sa v rámci Žilinského kraja umiestnil na štvrtom mieste, keď za sebou nechal napríklad Jemné Melódie, Vivu, Lumen a iné. V rámci Slovenska je Frontinus najpočúvanejším regionálnym rádiom. Ďakujeme vám za priazeň a budeme sa snažiť , aby sme ju nestratili ani v budúcnosti.
 • A keď sme už spomenuli tie narodeniny, tak ste srdečne pozvaní na oslavu do Budatínskej Lehoty. Okrem nás tam budete môcť 20.11. uvidieť tanečníka Alana Matúsa a zahrať nám prídu chlapci z Maxim Turbulenc. Viď www.discobosorka.sk.
 • V piatok nás navštívil spevák Bystrík, ktorý prišiel predstaviť svoj nový album Bublifuk. Viď tohtotýždňová minigaléria. (14.11.2010)
 
 • Frontinus dostal krátko pred svojimi 17. narodeninami pekný darček vo forme výsledkov najnovšieho prieskumu počúvanosti Market & Media & Lifestyle - TGI vykonanom agentúrou Median. V čase od 19.7.2010 do 10.10.2010 sme boli opäť úspešnejší ako v predchádzajúcom období. Frontinus počúva denne 33 tisíc poslucháčov, čím sa v rámci Žilinského kraja umiestnil na štvrtom mieste, keď za sebou nechal napríklad Jemné Melódie, Vivu, Lumen a iné. V rámci Slovenska je Frontinus najpočúvanejším regionálnym rádiom. Ďakujeme vám za priazeň a budeme sa snažiť , aby sme ju nestratili ani v budúcnosti.
 • Tento týždeň sa nesie naša minigaléria v rámci hesla "z každého rožka troška" alebo čo Facebook dal.:-) (10.11.2010)
 
 • Príjemný hlas tohto hlásateľa poznajú určite všetci priaznivci našej obľúbenej jubilantskej relácie. V tohtotýždňovej minigalérii môžete vidieť Jána Blahovca mimo rádia pri moderovaní rôznych kultúrnych podujatí. (31.10.2010)
 
 • O tom, že náš frontinko Alan Matús je šikovný tanečník, sme už písali. Nedávno sa vrátil z Majstrovstiev sveta Electric boogie v nemeckom Bochume, kde sa umiestnil medzi juniormi na peknom piatom mieste. Na fotkách ho môžete vidieť s trofejou aj s kamarátom Patrikom Voštenákom, s ktorým si v spoločnej zostave vytancovali titul vicemajstrov sveta. Okrem toho Patrik získal vo svojej kategórii zlatú medailu. Podrobnosti sa môžete dozvedieť z rozhovoru v rádiu. (24.10.2010)
 
 • Tohtotýždňová minigaléria napovedá, že pekné teplé dni sú už minulosťou. Presvedčila sa o tom aj Miriam Migátová pri nedávnej návšteve poľského kráľovského mesta Krakov. (17.10.2010)
 
 • Po týždennej prestávke sa opäť vraciame s fotkami do teplých krajín. Nasledujúcich 7 dní si môžeme zaspomínať na leto pri pohľade na fotky Barbory Tarabovej, ktorá záver prázdnin strávila pri mori na Sardínii. (10.10.2010)
 
 • Ak vám chýbala v stredu jamparáda alebo vo štvrtok sedmička, na vine je okno. Kvôli jeho výmene v štúdiu bola prevádzka v stredu a štvrtok obmedzená. Ako to tam vtedy vyzeralo, môžete vidieť nielen tu na titulke, ale aj v našom fotoarchíve, kde pribudla nová stránka. Všetko dobre dopadlo a štúdio má nielen nové okno, ale aj koberec. (3.10.2010)
 
 • Tento týždeň ešte ostaneme na francúzskej riviére - aspoň slovom a obrazom. Však je tam tak príjemne, nefúka a neprší ako u nás. Vraj to tu už o moc lepšie tohto roku s počasím nebude, tak si možno Marcelinmi a Ivinmi (dobre som to vyskloňovala?) fotkami trochu vylepšíme náladu. (26.9.2010)
 
 • Sľúbená francúzska riviéra je tu. Teda aby som to upresnila, je na fotkách našej tohtotýždňovej minigalérie a priblížia nám ju Iva Pápežová a Marcela Kováčová, ktoré v okolí Nice trávili v uplynulých dňoch svoju dovolenku. Slovami Ivy: "Týždeň sme si užívali teplo na francúzskej riviére, zatiaľ čo kamaráti nám posielali SMS, že na Slovensku už je jeseň. Prešli sme časť od Monaka až po Saint Tropez, aj keď hlavný "prístav" sme mali v meste Villeneuve Loubet." (19.9.2010)
 
 • Minianketa po prázdninách opäť v činnosti - tento týždeň zahrievacie kolo. Kde ste trávili svoje dovolenky alebo prázdniny? Klikajte!
 • Miriam Migátová dovolenkovala v Tunisku. V tohtotýždňovej minigalérií si môžete pozrieť, ako.
 • S morom (vodou, nie chorobou!) sa ešte nelúčime - máme sľúbené fotky zo Sardínie a možno budú aj z francúzskej riviéry. Kto na nich bude, prezradíme nabudúce. (12.9.2010)
 
 • Urobili ste nám radosť - priemerne tridsaťtisíc denne vás počúvalo naše rádio v prvom polroku. Hovoria tak výsledky najnovšieho prieskumu počúvanosti, ktorý vykonali agentúry MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI. Nesmierne nás to teší a všetkým vám ďakujeme za priazeň.
 • Ako som spomínala minule, v našej minigalérii ešte leto nekončí. Tento týždeň som do nej prispela svojimi fotkami z minulomesačnej dovolenky na gréckom ostrove Thassos.
 • Naša programová štruktúra sa ale s letným oddychovaním rozlúčila. Aj poslancom skončili prázdniny a tak sa opäť môžu zviditeľňovať na rôzne spôsoby. Napríklad tým, že prijmú pozvanie do našej ostro sledovanej nedeľnej Debaty na telefón. Školský rok sme začali práve dnes. (5.9.2010)
 
 • Prázdniny pomaly končia a podľa počasia to vyzerá, akoby skončilo aj leto. Ale my ešte letu ostaneme chvíľu verní. Aspoň tak dlho, kým vám neukážeme všetky naše dovolenkové fotografie. Práve teraz je v Tunisku Miriam Migátová, v Chorvátsku Iveta Šišková a z Talianska sa vrátila Dušana Kovačechová, tak uvidíme, kam všade sa prostredníctvom fotiek dostaneme.
 • Tento týždeň však za fotografiou nepôjdeme vôbec ďaleko, naopak, ostaneme u nás v rádiu. Nedávno nás prišiel navštíviť Robo Kreana, ktorého možno poznáte skôr ako Spoiltka, napríklad z Marošovho Rebríka. (29.8.2010)
 
 • Nedávne Jánošíkové dni si môžete pripomenúť prostredníctvom fotiek Marcely Kováčovej, ktorá je na jednej z nich aj so svojou sestrou Simonou. (22.8.2010)
 
 • Ako som už spomínala, som doma z dovolenky. Fotky prinesiem niekedy neskôr, treba dodržiavať poradie. Kto chce čítať - môj blog k vašim službám.:-) .
 • Ešte začiatkom prázdnin trávila svoju dovolenku pri mori v Chorvátsku Inga Drábková, ktorej fotky som si s jej dovolením požičala z Facebooku. (15.8.2010)
 
 • Pred pár hodinami som sa vrátila z dovolenky, takže stránky hitparád budú opäť včas pripravené na vaše hlasovanie. Zatiaľ toľko, viac v pravidelnom nedeľnom novinkovom update. (11.8.2010)
 
 • V našej minigalérii sú tentokrát naši nedávni hostia, ktorých môžete počuť v relácii Naši - Vaši jubilanti - speváčka Marta Križanová, spevák a zabávač Števo Hruštinec a Jožko Smieško a Martin Pauko zo skupiny Rytmus z Rajeckej doliny.
 • V nasledujúcich dňoch budem oddychovať pri Egejskom mori. Pretože sa asi k počítaču nedostanem, nebudú stránky pár dní aktualizované. Ak budete teda chcieť hlasovať do vašich obľúbených hitparád, urobte tak radšej vypísaním pesničiek a bodov prostredníctvom správy, ktorú môžete napísať a odoslať zo stránky danej relácie. Majte sa, aj ja sa budem mať. (30.7.2010)
 
 • Možno ste si všimli, že ste už dlhší čas nepočuli hlasy Lindy Adamčíkovej a Laca Eliáša. Obaja títo výborní moderátori sa nedávno rozhodli svoju činnosť v našom rádiu pozastaviť. Ani jeden z nich však na rádio nezanevrel a nevylúčil svoj návrat niekedy v budúcnosti. Za prácu v rádiu im ďakujeme a budeme sa tešiť, ak sa rozhodnú opäť zasadnúť za mikrofón v našom štúdiu. Zatiaľ na pripomienku aspoň zopár ich fotiek.
 • Ako som minule sľúbila, v našom fotoarchíve pribudla nová stránka s fotkami z tohtoročnej Pohody. (25.7.2010)
 
 • Pre priaznivcov pravidelnej obľúbenej víkendovej relácie Naši - vaši jubilanti máme dobrú správu - prvú hodinu vysielanú od 12:00 do 13:00 si odteraz vždy budú môcť nájsť aj na uvedenej stránke a vypočuť si ju kedykoľvek počas celého nasledujúceho týždňa.
 • Jubilanti ešte raz. Možno vás to prekvapí, možno nie - program s blahoželaniami a pesničkami pre oslávencov je najpočúvanejšou reláciou nášho rádia cez internet. Počas víkendových popoludní počet internetových poslucháčov v krátkom čase narastie päť až sedemnásobne oproti obvyklému priemeru a naše rádio sa šplhá na popredné priečky spomedzi takmer stovky českých, slovenských a poľských staníc sledovaných v štatistike ABradia.
 • A teraz sľúbená tohtoročná Pohoda. Úvodné slovo Marcely Kováčovej ste si mohli prečítať minulý týždeň, kto náhodou nestihol, nájde ho v archíve aktualít. Teraz pokračujeme Marcelinmi komentármi k jednotlivým fotkám. "Na našich prvých fotkách vidíte odfotenú Ivu Pápežovú s Laskym zo skupiny PARA, Janka Svrčka sme prehovorili, aby sa stal na pár minút väzňom a zažil byť uväznený a keďže ja som viacmenej fotila, pridávam aj spoločnú fotku, kde sme ukázali, že sa dokážeme aj na tak veľkej ploche ako je letisko v Trenčíne všetci nájsť a spoločne sa zabávať." A ja už len dodávam, že pekných fotiek Marcela aj ostatní nafotili veľa. Bolo by škoda neukázať ich, takže už čoskoro budú natrvalo umiestnené v našom fotoarchíve. (18.7.2010)
 
 • Skákanie z výšky 220 metrov znamená nielen najvyšší bungy jumping z pevnej stavby na svete, je to zároveň aj naznámejší bungy skok vobec. James Bond vo filme Goldeneye skočil z tohto priehradneho múru presne tam, kde aj náš kolega Wizo. Aby toho nebolo málo, ďalšie dva dni náš programový riaditeľ raftoval na divokej rieke Inn. Viď tohtotýždňová minigaléria.
 • Marcela Kováčová poslala pekné fotky z Pohody aj s komentárom. Komentár si môžete prečítať hneď, fotky si pozriete nabudúce. A možno nielen tri, ako každý týždeň, ale niečo pridáme aj do nášho fotoarchívu. A teraz už nechávam slovo Marcele: "Aj tento rok sa niektorí z nás rozhodli zúčastniť festivalu ,,Bažant Pohoda" v Trenčíne už od štvrtku 8.7.2010 až do nedele 11.7.2010. Po minuloročnej tragédií som na tomto festivale cítila viac ohľaduplnosti a rešpektu medzi ľuďmi. Keďže počasie nám naozaj prialo, spojili sme to aj s návštevou kúpaliska pod Trenčianským hradom:) Na festivale bol očakávaný hlavne koncert skupiny Scissor Sisters, ktorých vystúpenie bolo v sobotu o 21:00 hod. Každý z nás si našiel hudbu a koncerty podľa vlastného vkusu a verím, že si ho poriadne vychutnal. Nechýbala poriadna stanovačka,kolotoče, pivo a hlavne pohoda.... " Pokračovanie o týždeň. (11.7.2010)
 
 • Zdá sa vám náš signál slabý? Tak si predstavte, že pred pár dňami sa nám ozval fínsky mladík menom Jouni Keskinen, ktorý chytil naše rádio na martinskej frekvencii 96,2 MHz začiatkom júna u nich v Tampere.
 • Dobrá správa pre priaznivcov relácie Naši - vaši jubilanti. Svoj obľúbený program budete môcť počúvať každý víkend o dve hodiny dlhšie. V sobotu aj v nedeľu začnú jubilanti už od dvanástej hodinkou rozhovorov a súťaží a nebude chýbať ani hitparáda "Robili nám radosť" zložená zo starších piesní, ktorú budete môcť ovplyvňovať svojimi hlasmi, prípadne tipmi na novinky, dobrými nápadmi a podnetmi. Všetko potrebné nájdete na stránke jubhit.php, na ktorú sa dostanete buď priamo z menu v sekcii hitparady, alebo zo stránky určenej jubilantom .
 • V tohtotýždňovej minigalérii si môžete pozrieť Miriam Migátovú, ktorá bola 17.6.2010 na Katolíckej univerzite v Ružomberku promovaná na bakalárku v odbore žurnalistika. (4.7.2010)
 
 • V sekcii my si môžete pozrieť novú stránku Martina Palucha a aktualizovaný profil Miriam Migátovej.
 • Blížiacu sa dovolenkovú sezónu ilustrujú fotky Mariky Hahnovej, ktorá sa prednedávnom vrátila z Turecka. (27.6.2010)
 
 • V tohtotýždňovej minigalérii si môžete pozrieť návštevníkov, ktorých sme v posledných dňoch privítali v našom rádiu. Poniektorých ste mohli počuť aj v našom éteri, ako napríklad členov skupiny Kortina, ktorí poskytli rozhovor do relácie Naši - vaši jubilanti. Adriana Špronglová zas poslucháčom Popoludnia s rádiom Frontinus prezradila, čo sa skrýva pod tajomným názvom zumba. No a nakoniec sme sa po niekoľkých mesiacoch opäť mohli porozprávať s naším exkolegom Jozefom Chrenkom, ktorého okrem tejto fotky v minigalérii môžete vidieť aj v záhlaví každej našej stránky. (20.6.2010)
 
 • Náš éter obohatila nová relácia Retropárty od Maroša Bobčeka, ktorý nám k nej povedal: "08.06.2010 bola na Rádiu Frontinus premiéra novej relácie s názvom Retropárty. Relácia je zameraná na najväčšie hity rokov 80 -tych a 90 - tych. Bude robená formou hitparády, to znamená, že je nasadených 20 piesní, z ktorých každých 14 dní tri skladby, ktoré dostanú najmenej hlasov, vypadnú a nahradia ich nové tri skladby. Hlasujete za 7 najobľúbenejsích skladieb / 7 bodov naj skladba /. V priebehu relácie môžete posielať Vaše tipy, pozdravy, ktoré určite prečítame a čo stihneme, to aj odohráme. Takisto uvítame Vaše tipy na novinky do hitparády. Relácia sa bude vysielať každý utorok v čase 21.00 hod - 23.00 hod." A ja len dodávam, že novú reláciu nájdete aj na Facebooku pod názvom Retropárty a samozrejme aj s hlasovacím formulárom aj na našom webe v sekcii hitparády alebo môžete klikať priamo na retropárty .
 • V minigalérii si môžete pozrieť Ivu Pápežovú na Tenerife. (13.6.2010)
 
 • Náš web sa opäť rozšíril o novú stránku, vďaka ktorej sa môžete dozvedieť viac o Martine Marettovej.
 • Presne pred mesiacom som brázdila svet prostredníctvom ukrajinských železníc. Kde všade som sa dostala tentokrát si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii, prípadne prečítať na mojom blogu. (6.6.2010)
 
 • Na podnet Janka Svrčka som pridala linky, cez ktoré sa s nami môžete skontaktovať na Facebooku. Nájdete ich na stránke kontaktov a budú priebežne aktualizované.
 • Tento týždeň si môžete pozrieť naše najnovšie fotky rádiové i mimorádiové. (30.5.2010)
 
 • Do tohtotýždňovej minigalérie poskytla fotky Mirka Stasinková, ktorá vám robieva spoločnosť každý sobotný večer. Sú z Hasičskej nedele, ktorá sa konala nedávno v Múzeu slovenskej dediny (Skanzene) v Jahodníkoch v Martine. Ďalej už Mirka: "Išlo o predstavenie hasičskej techniky a ukážky zo zásahu požiarnikov spojenou so súťažou dobrovoľných hasičov. Boli tam hasiči z takmer celého Slovenska, ktorí prišli s technikou súčasnou a aj minulou ako vidno na foto. Jednalo sa o vydarenú akciu ktorá bola na veľmi dobrej úrovni a nad tým všetkým sa niesla skvelá vôňa gulášu a grilovaných dobrôtok, ktorými požiarnici počastovali návštevnikov. Veľká vdaka im patrí za krásnu nedeľu a ich prácu." (23.5.2010)
 
 • Už som sa vrátila, podrobnosti zatiaľ v prvej časti reportáže, zvyšné budú nasledovať.
 • A máme tu opäť súťaž s reláciou Cinema Time. Kliknite, odpovedajte, možno sa práve na vás usmeje šťastie. Ak sa vám otázky zdajú ťažké, počúvajte reláciu, určite vám pomôže dopátrať sa správnych odpovedí.
 • Našim fanúšikom na Facebooku dávam do pozornosti stránku pondelňajšej relácie Nezábudky. Ak si nezapamätáte adresu
  http://www.facebook.com/pages/Nezabudky/115188268518796?ref=ts, stačí do vyhľadávacieho políčka na FB zadať "Nezábudky", ono Vám to už nájde.
 • Nedávno nás navštívil bývalý kolega Michal Legíň, tak sme sa s ním hromadne i individuálne pofotili, viď tohtotýždňová minigaléria. (16.5.2010)
 
 • Tento týždeň sa o textovú aj obrázkovú časť našej úvodnej stránky postarala Marcela Kováčová, ktorej prenechávam slovo: "Boli sme cez víkend s Lukášom Holzerom na Straníku, kde sa konali preteky v paraglidingu-X-AIR CUP STRANÍK 2010, ktoré naďalej pokračujú až do 9.5.2010. Pre dnešné nepriaznivé počasie sa dnes 2.5.2010 štart zrušil, čo ale pretekárom nepokazilo náladu. Zaregistrovaných do súťaže je 32 pilotov, z toho jedna žena z Českej republiky. Prevládajú viacmenej českí pretekári, ako naši zo Slovenska, čo prisudzujú k vysokým finančným nákladom a hlavne nepriaznivému počasiu. Cez víkend sme nemali s Lukášom iba krásny zážitok, ale nahrávali sa aj rozhovory s pretekármi, ktoré cez týždeň budú môcť poslucháči počuť aj v rádiu. Je to veľká skupinka ľudí, ktorí sa už medzi sebou poznajú a veľmi su k sebe milí, ohľaduplní a priateľskí... Prirovnala by som ich k vlaku, ktorý má tiež na začiatku rušeň, ktorý ich potiahne a za ním su navzájom pospájené vagóny, ktoré sa navzajom potiahnu pri akejkoľvek situácií... Dôležité je u nich držať spolu a pomáhať si! Dozvedela som sa, že legenda, ktorá sa o paraglidingu hovorí, že je to adrenalinový šport ,nie je pravdivá... Je to šport hlavne o myslení a k adrenalínovému športu viac prirovnávajú v prvom rade lyžovanie, motorky a kone....:-) Aj takéto informácie nám poskytli samotní pretekári..."
 • Keby sa vám v nasledujúcich dňoch zdalo, že našim stránkam chýba obvyklá pravidelná aktualizácia, bude to spôsobené tým, že webmasterka nebude v dosahu internetového pripojenia. Keby ste sa chceli sťažovať osobne, hľadajte ma na Kryme. (2.5.2010)
 
 • Určite sa mnohí z vás v piatok zúčastnili koncertu Richarda Müllera v Žiline. Tí, ktorí tam neboli, si môžu aspoň pozrieť fotky v tohtotýždňovej minifotogalérii, ktoré nám sprostredkoval účastník podujatia Michal Wiesler (na skupinovej fotke prvý zľava). (25.4.2010)
 
 • Tento týždeň si opäť virtuálne odskočíme na jedno z našich zberných miest. V Čadci sme už raz boli, predstavila som vám zberné miesto v Mestskom kultúrnom stredisku na Matičnom námestí. Svoje blahoželania môžete podávať aj v neďalekej cukrárni Luna na pešej zóne - na Palárikovej ulici. Prípadné čakanie na dotyk múzy pri tvorbe originálnej gratulácie si tu môžete spríjemniť aj niečím sladkým. (18.4.2010)
 
 • Štvrtkové Hviezdy a Sedmičku si odteraz môžete vypočuť aj z nášho webu. Stačí kliknúť na stránke Hviezdnej sedmičky na miniprehrávač a spustí sa vám najnovší záznam tanečnej dvojhodinovky.
 • Novou osobnou stránkou sa vám predstavuje Ján Svrček, ktorého už z vysielania určite poznáte. Ak tohto sympatického moderátora chcete spoznať aj v oblasti mimorádiovej, prečítajte si jeho zábavnú charakteristiku.
 • A pretože príjemného nie je nikdy dosť, Janka môžete vidieť aj v tohtotýždňovej minigalérii. Fotený je počas nedávneho popoludňajšieho fujhendu, kedy mal v štúdiu zaujímavého hosťa - jedinú vodičku autobusov v žilinskej MHD, Martu Dorčíkovú, ktorá je s ním na fotkách. (11.4.2010)
 
 • Po kratšej prestávke pokračujeme v predstavovaní našich zberných miest, na ktorých môžete podať gratulácie do relácie Naši - vaši jubilanti, prípadne si objednať alebo vyzdvihnúť nahrávku odvysielaného blahoželania. Tentokrát sme v srdci Turca - v Martine. Zberné miesto sa nachádza na pešej zóne v budove Millénium. Správne dvere sú označené nápisom s logom rádia Frontinus, výťahom sa vyveziete na druhé poschodie a tam sa vás už ujmú pracovníčky turisticko-informačnej kancelárie, ktoré vám v prípade potreby ochotne poradia. (4.4.2010)
 
 • Máme už jar meteorologickú aj astronomickú, onedlho prídu tzv. sviatky jari a odo dneška máme aj letný čas, ktorý mimochodom podľa našej miniankety potešil vyše 40 % z vás. Snáď je to dostatok dôvodov dúfať, že dlhej zime už odzvonilo a že sa to tu už onedlho bude zelenať ako na fotkách Miriam Migátovej z minuloročnej návštevy viedenského Schönbrunnu. Prajeme vám všetko dobré, užite si sviatkov, voľna, šunky, vajec, šibačov či polievačov - vyberte si podľa svojich preferencií. (28.3.2010)
 
 • Minulý mesiac som si urobila nízkorozpočtový výlet do Bergama, viď tohtotýždňová minigaléria. Prečo, za čo a kde to vlastne je sa môžete dočítať v reportáži autorky, ktorej cestovateľské články boli zaradené medzi - 10 najpútavejších blogov SME za rok 2009. (21.3.2010)
 
 • K dnešnej minigalérii komentár Marcely Kováčovej, autorky fotiek: "Včera sme sa zúčastnili v jednom podniku na karaoke show,ktorá býva v poslednej dobe pravidelne každú sobotu... Wizo tam už niekoľko krát hviezdil ,ale my baby sme tam boli prvý krát... Veľmi sa nám to páčilo a určite si to ešte zopakujeme aj s ostatnými našimi moderátormi... spievali sme samostatne,vo dvojiciach duetá, ale najväčší úspech zožal Michal Wiesler pri pesničke od Karla Gotta-Lady karneval:-)." (14.3.2010)
 
 • Alica v krajine zázrakov je názov filmu, s ktorým súťažíte o hodinky, tričká a ďalšie hodnotné ceny. Viac sa dozviete na stránke cinemy
 • Tento týždeň si v našej minigalérii môžete pozrieť, čo robí Ján Blahovec, keď neblahoželá jubilantom. Jeho najväčšou záľubou je chov poštových holubov. Svoj hlasový fond využíva na moderovanie kultúrnych a spoločenských podujatí. Na poslednej snímke môžete vidieť v pozadí aj súčasného prezidenta. (8.3.2010)
 
 • Naše rádio spoluorganizovalo na Valentína show v priestoroch zábavno-obchodného centra. Zopár fotiek si môžete pozrieť v tohtotýždňovej minigalérii, zvyšok si môžete pozrieť na stránke ZOC, odkiaľ som si ich vypožičala na naše stránky aj ja. (28.2.2010)
 
 • Opäť môžete súťažiť v cinematime. Podrobnosti na stránke
 • Predchádzajúce dva týždne sa u nás striedali finalisti Superstar. V uplynulom týždni to bolo už doslova iné kafe, konkrétne Iné Kafe zastúpené Vratkom Rohoňom - kuk na minigalériu. (21.2.2010)
 
 • Aj v uplynulom týždni sme mali v rádiu niekoľko hostí. Z oblasti superhviezd nás po Petrovi Bažíkovi navštívil Tomáš Bezdeda. Nabudúce by mal asi prísť Cmorík - aby išli pekne podľa abecedy. (14.2.2010)
 
 • Vo štvrtok popoludní nás navštívil spevák Peter Bažík. Porozprával a pofotil sa aj s moderátorkou Lindou Adamčíkovou, ako môžete vidieť v tohtotýždňovej minigalérii. (7.2.2010)
 
 • Jedna z našich najstarších relácií sa vracia. Po krátkej prestávke budete môcť čoskoro opäť predávať, kupovať, darovať alebo vymieňať s pomocou rádioburzy.
 • Minule sme si prestavili jedno z našich zberných miest v Čadci. Tento týždeň pomôžeme zorientovať sa obyvateľom Bytče a okolia. Chystáte rodinnú oslavu a lámete si hlavu výberom jedinečného darčeka? Čo tak gratulácia, ktorú budú počuť vaši známi nielen v Bytči, Žiline, Martine a priľahlých obciach, ale prostredníctvom internetu trebárs aj v New Yorku, Kapskom Meste alebo v Pekingu? Zariadia to za vás na našom zbernom mieste na Hviezdoslavovej ulici len 5 minút od autobusového nástupišťa. Stačí zaklopať na dvere jedného rodinného domu - ceduľka na plote napovie, ktorý je ten správny, ako môžete vidieť aj v tohtotýždňovej fotogalérii. (31.1.2010)
 
 • Ďalšími facebookovými linkami našich relácií sú :
  hviezdy s Marošom
  jamparáda
  Ostatné nájdete v starších aktualitách, takže už len zopakujem z minula - kliknite a príďte medzi nás, pomáhajte vyberať pesničky, pozerajte fotografie, debatujte na aktuálne témy...
 • Cestičky na virtuálne stretnutie s nami máte v predošlom odstavci a pre tých, ktorí potrebujú niečo hmatateľnejšie, sú tu okrem nášho rádia zberné miesta. Postupne vám ich budeme predstavovať. Dnes si môžete v minigalérii pozrieť tri fotografie nášho najmladšieho zberného miesta. Je ním Mestské kultúrne stredisko v Čadci na Matičnom námestí. Takže ak sa nachádzate niekde nablízku, môžete aj tu podať svoju gratuláciu do našej - vašej najobľúbenejšej relácie. Popritom si môžete napríklad kúpiť nejaký suvenír. Ak by ste mali chuť na niečo sladké, navštívte naše druhé čadčianske zberné miesto, ktoré si predstavíme nabudúce. (24.1.2010)
 
 • Facebook zasiahol milióny ľudí, nás nevynímajúc. Preto si tam nájdete nielen 90 % našich moderátorov, stránku Frontinusu, ale aj stránky jednotlivých relácií nášho rádia. Ak budete dobre hľadať, určite objavíte fanúšikovské stránky s povedomými názvami ako "Ráno s...", "Rebrík", Hviezdy diskoték", "Moje rádio", "Káva po deviatej". A to som určite na nejakú zabudla.
 • V uplynulom týždni bolo odvysielané výročné kolo Jamparády, nájdete ho tu.
 • Opäť máte možnosť vyhrať s reláciou Cinematime a filmom Starí psi. Viac na stránke Cinema Time. (10.1.2010)
 
 • Vítam vás v roku 2010. Dúfam, že ste jeho príchod oslávili podľa svojich predstáv, nech už to bolo kdekoľvek. Ak kliknete na hornú minianketku, budeme vedieť, kde vás bolo najviac.
 • Do pozornosti dávam ešte dve stránky z minulého roka, už tradičné výročné hitparádové kolá. Zatiaľ máme rebrík a hviezdy . (3.1.2010)
 

Archív aktualít

Pridať do obľúbených položiek | Pridať do ICQ kontakt listu
©2005 Frontinus, spol. s r.o. | Posledná aktualizácia: 20.5.2015 21:26:48 | Webmaster:  Blanka Ulaherová
Design ART-PGN, kód Plaváček webdesign |